Drugi poraz Virtusa, Teodosić solidan

Miloš Teodosić
Guliver Image / xFabrizioxCorradetti LaPressex

Virtus Bolonja je zabeležila i drugi poraz u italijanskoj Seriji "A", spotakla se u gostima u duelu sa nadahnutom Tortonom - 93:76, a na preostalim subotnjim mečevima 6. kola postignuti su sledeći rezultati: Brindizi - Venecija 81:80 i Trst - Basket Napoli 77:75.

Bolonjezima nije pomogao ni povratak Miloša Teodosića posle zalečene povrede lista. Tortona je preuzela konce igre u drugoj deonici i gosti više nisu uspeli da pređu u vođstvo. Domaći su u poslednjoj četvrtini imali i 21 poen prednosti, predvođeni Majki Daumom, koji je uknjižio 18 poena i 7 skokova.

U Virtusu je najefikaniji bio Kajli Vims sa 28 poena, čemu je dodao 3 skoka. Miloš Teodosić je za 26 minuta igre postigao 12 poena (3-1 za dva, 7-2 za tri, 4-4 slobodna bacanja) i imao 2 skoka i 4 asistencije.

Brindizi je većim delom susreta imao osetno vođstvo, koje umalo da prokocka u četvrtom periodu, kada je Venecija napravila preokret. Ipak, domaći su u poslednjim sekundama meča uz dosta sreće stigli do pobede. Nik Perkins je upisao 26 poena i 6 skokova za pobednički sastav, a kod poraženih Stefano Tonut 15 poena i 8 skokova.

Napoli je bio konstantno u osetnom vođstvu sve do starta četvrte četvrtine, kada je Trst napravio preokret, a zatim, posle drame u samom finišu, domaći su stigli do tesne pobede. U pobedničkoj ekipi se 10 igrača upisalo u listu strelaca sa jednocifrenim brojem poena, a kod gostiju Džordan Parks je zabeležio 20 poena, 5 skoka i 1 asistenciju.

Poredak na tabeli: Milano 5-0, Brindizi 5-1, Virtus Bolonja, Trst 4-2, Sasari, Ređo Emilija, Trevizo 3-2, Tortona 3-3, Breša, Kremona, Trentino 3-2, Basket Napoli, Venecija 2-4, Fortitudo Bolonja, Vareze i Pezaro 1-4.