Favoriti lagano, Napoli se mučio

Ezra Shaw, Getty Images Sport

Na nedeljnim utakmicama 7. kola italijanske Serije "A" postignuti su ovi rezultati: Fortitudo - Trevizo 83:70, Kremona - Milano 86:93, Venecija - Ređo Emilija 94:74, Vareze - Brindizi 71:84, Basket Napoli - Tortona 82:79.

Fortitudo je sve vreme duela sa Trevizom bio u rezultatskoj prednosti, koja se kretala do 14 poena. Robin Benzing je iz Fortituda je meč završio sa 19 poena i 4 skoka i asistencijom, a Henri Sims iz Treviza sa 24 poena, 7 skokova i asistencijom.

Kremona u prvom poluvremenu nije dozvolila Milanu da se rezultatski odlepi, ali ekipa Etorea Mesine je u nastavku uspostavila prepoznatljivu igru i ritam i odmakla na 15, 16 poena razlike. Nikolo Meli je za tim Milana uknjižio 20 poena, 2 skoka i asistenciju.

Venecija je protiv Ređo Emilije dominirala svih 40 minuta, imala i „plus 33“. Stefano Tonut u timu Venecije je zabeležio 23 poena, 3 skoka i 2 asistencije.

Brindizi je većim delom susreta sa Varezeom bio u prednosti do 13 poena i to krunisao rutinskom pobedom. Najbolji pojedinac susreta bio je igrač Brindizija Rafael Gaspardo, koji je upisao 27 poena, 2 skoka i 2 asistencije.

Basket Napoli je na svom parketu uz dosta muke savladao Tortonu, iako je većim delom utakmice održavao prednost, koja se kretala do 14 poena. Tortona je zapretila sredinom druge četvrtine i na kratko u trećoj deonici, a zatim, povremeno hvatala rezultatski priključak, ali je domaćima pokvarila miran finiš meča, kada je stigla na svega poen zaostatka. Ipak, Napolitanci su na kraju izborili tesnu pobedu.

U timu pobednika Arnas Velička je zabeležio 26 poena, 8 skokova i asistenciju, a kod poraženih Ariel Filoj 21 poen, 4 skoka i 3 asistencije.

Tabela: Milano 7-0, Brindizi 6-1, Virtus Bolonja, Trst 5-2, Trevizo, Trentino 4-3, Venecija, Breša, Tortona, Sasari, Kremona, Ređo Emilija, Basket Napoli 3-4, Fortitudo Bolonja 2-5, Pezaro, Vareze 1-6.