Milano ne zna za poraz, legendarni Delfino i dalje „sipa“

Soobum Im-USA TODAY Sports

I posle 6. kola italijanske Serije "A" ekipa Milana je ostala neporažena. Lider šampionata je ubedljivo savladao ekipu Sasarija 79:50, a na ostalim nedeljnim mečevima zabeleženi su ovi rezultati: Ređo Emilija - Kremona 58:64, Breša - Fortitudo Bolonja 97:81, Pezaro - Trento 75:79, Trevizo - Vareze 96:78

Izabranici trenera Etorea Mesine su na svom terenu deklasirali ekipu Sasarija, predvođeni dvojicom igrača koji su postigli po 16 poena, Trojem Danijelsom i Konstantinasom Mitogluom, koji je dodao 13 skokova za dabl-dabl i 2 skoka.

Kremona je u većem delu susreta sa Ređo Emilijom u gostima bila bolja i zasluženo stigla do trijumfa. Andrea Pekija iz pobedničke ekipe je bio najbolji pojedinac utakmice sa 23 poena, 5 skokova i 2 asistencija.

Breša je sve vreme susreta sa Fortitudom bila u visokom vođstvu, koje je maksimalno iznosilo 26 poena (84:58).

Naz Mitru-Long je za tim pobednika uknjižio 25 poena i po 1 skok i asistenciju, a Pjetro Aradori iz Fortituda 14 poena, 2 skoka i 4 asistencije.

Pezaro je bio u rezultatskom plusu celu prvu deonicu, a Trentino od starta druge do četvrtine do kraja utakmice. Za ekipu pobednika Dijego Flakadori je zabeležio 18 poena, 5 skokova i 1 asistenciju, a legedanrni veteran Karlos Delfino iz Pezara 24 poena, 7 skokova i 1 asistenciju.

U Trevizu je odigran susret sa dva različita poluvremena. Gosti su u prve dve četvrtine uglavnom bili u prednosti, ali se na veliki odmor ipak, otišlo kod nerešenog rezultata – 44:44. U nastavku su domaći ne samo napravili preokret, nego i stigli i do ubedljive pobede. Divejn Rasel sa 21 poenom, 2 skoka i 8 asistencija i Nikola Akele sa 19 poena i 3 skoka najzaslužniji su za trijumf svoje ekipe, a Entoni Bin iz Varezea je postigao 20 poena i dodao 2 skoka.

Tabela: Milano 6-0, Brindizi 5-1, Virtus Bolonja, Trevizo, Trst 4-2, Trentino, Breša, Tortona, Sasari, Kremona, Ređo Emilija 3-3, Basket Napoli, Venecija 2-4, Fortitudo Bolonja, Vareze, Pezaro 1-5.