Pobeda Virtusa u senci Teove povrede

Miloš Teodosić, Virtus Bolonja
xMichelexNuccix livemedia-virtusse211116_np3RK via Guliver

U 15. kolu italijanske Serije "A" zabeleženi su sledeći rezultati: Ređo Emilija - Virtus Bolonja 81:90, Kremona - Sasari 89:80, Milano - Tortona 72:60, Fortitudo Bolonja - Vareze 101:94.

Virtus Bolonja je savladala Ređo Emiliju u gostima posle preokreta načinjenog u trečoj četvrtini. Međutim, taj trijumf je ostao u senci povrede Miloša Teodosića, kome je stradalo koleno u poslednjem minutu susreta. Kapiten srpske reprezentacije nije zaradio povredu u duelu, nego je u driblingu „cik-cak“ samo pao na parket i saigrači su ga izneli sa terena.

Povezane vesti

Teodosić je ubacio 18 poena i imao je 9asistencija, a njegov saigrač Amar Alibegović 19 poena, 7 skokova i 1 asistenciju.

U poraženoj ekipi, Osvaldas Olisevičijus je uknjižio 25 poena, 8 skokova i 3 asistencije, a Majkl Hopkins je pružio dabl-dabl partiju, 22 poena, 11 skokova i 3 asistencije.

Kremona je u drugom poluvremenu prelomila utakmicu sa Sasarijem, održavala u trećoj deonici jednocifreno, a u četvrtoj dvocifreno vođstvo i rutinski pobedila. Najbolji pojedinac meča je bio Andrea Pekija iz Kremone, sa 28 poena, 9 skokova i 5 asistencija, dok je na drugoj strani Stefano Đentile upisao 15 poena, 3 skoka i 4 asistencije, a Filip Krušlin je za 19 minuta zabeležio 2 poena i 4 skoka.

Milano je opravdao ulogu favorita u duelu sa Tortonom tek u poslednjem periodu. Do tada su gosti bili bolji, a Milanezi su se pošteno namučili da anuliraju prednost rivala krajem treće deonice.

U pobedničkom sastavu Ben Bentli je imao dabl-dabl učinak, 18 poena, 13 skokova i 3 asistencije, a Kris Rajt iz Tortone je utakmicu završio sa 18 poena, 1 skokom i 1 asistencijom.

U derbiju začelja Fortitudo Bolonja je na poluvremenu imao „plus 8“ (56:48), ali je u nastavku bilo nekoliko preokreta. Vareze je na početku četvrte četvrtine imao 5 poena viška, ali su Bolonjezi ubrzo preokrenuli rezultat na 78:77 (35. minut), posle čega je usledila drama na parketu. Fortitudo je uspeo u jednom trenutku da pobegne na 5 poena prednosti, ali uporni gosti su napravili još jedan obrt – 91:90, međutim, domaći su smogli snage za novo vođstvo (95:91) i pobednički priveli susret kraju.

Robin Benzing je za Fortitudo zabeležio 29 poena, 4 skoka i 3 asistencije. Alesandro Đentile iz Varezea je nanizao 28 poena, 9 skokova i 5 asistencija, a njegov saigrač Entoni Bin 25 poena, 3 skoka i 3 asistencije.