Virtus na krilima Belinelija

KK Budućnost Voli

U subotu je odigran samo jedan meč 18. kola italijanske Serije A: Virtus - Kremona 79:71.

Virtus Bolonja i dalje bez povređenog Miloša Teodosića, zabeležio je novu prvenstvenu pobedu. Bolonjezi su na svom terenu, predvođeni Markom Belinelijem, savladali ekipu Kremone.

Na kraju prve četvrtine domaći su imali 13 poena viška, a početkom druge deonice i „plus 18“. Kremona je ubrzo uhvatila rezultatski priključak, posle čega je Virtus održavao jednocifreno vođstvo sve do početka četvrtog perioda, kada su gosti izjednačili na 56:56.

Posle toga su izabranici trenera Serđa Skariola ponovo bili u vođstvu do kraja utakmice i zabeležili rutinsku pobedu. U pobedničkoj ekipi Marko Belineli je upisao 20 poena, 2 skoka i 1 asistenciju, a Amar Alibegović, za 19 minuta, 6 poena, 4 skoka i 1 asistenciju.

Kod poraženih, Mateo Spanjolo je uknjižio 18 poena, 3 skoka i 4 asistencije, a Đuzepe Poeta 13 poena, 1 skok i 7 asistencija.

Tabela: Virtus 14-3, Milano 13-2, Trst 9-6, Trentino, Tortona, Breša 9-7, Brindizi 8-8, Ređo Emilija 7-8, Sasari, Venecija, Napoli 7-9, Trevizo 6-8, Pezaro 6-10, Vareze 5-10, Fortitudo 5-11, Kremona 5-12.