Borac bolji od Spartaka, uzalud 41 poen Cvetkovića

Dejan Mijatović
Pedja Milosavljevic/STARSPORT/2022

Prvi meč osmine finala plej-ofa Super lige u okviru Košarkaške Lige Srbije pripao je Čačanima: Borac - Spartak 95:92 (1:0). Drugi par razigravanja, FMP - Vojvodina, prvi susret igraju u subotu od 18.00 časova. Serija se igra do dve pobede jednog tima, a zatim, pobednici igraju za mesto u polufinalu, u kojem ih čeka Crvena zvezda. Drugi polufinalni par je Partizan - Mega Basket.

Bez obzira na uzbudljivu završnicu susreta, Čačani su na ovoj utakmici mnogo više prikazali od Subotičana i zasluženo su slavili. Bio je to duel i dvojice čačanskih trenera, Dejana Mijatovića na kormilu Borca i Vlade Jovanovića, stratega Spartaka. Borac je od sredine prve četvrtine bio u rezultatskom plusu, pa sve do 36. minuta, kada su gosti napravili preokret kratkog daha. Izabranici Dejana Mijatovića su pre odlaska na veliki odmor imali 16 poena viška, a u nastavku i maksimalnih plus 21, ali borbeni Subotičani su uspeli da anuliraju tu prednost u dramatičnom finišu meča.

Poenima Dušana Kutlešića Spartak je poveo 85:84 u 36. minutu, ali je ubrzo na semaforu stajalo 89:85 u korist domaćih. Kada je Danilo Tasić sa linije slobodnih bacanja odveo svoj tim na šest poena viška (93:87, 39. minut), delovalo je da je pitanje pobednika rešeno. Međutim, usledila je trojka Kutlešića za nastavak drame (93:92). Ipak, izostao je preokret, Uroš Čarapić je realizovao oba penala za trijumf Čačana i postavio konačan rezultat.

Čarapić je bio najefikasniji igrač u ekipi Borca sa 22 poena, čemu je dodao 5 poena i 3 asistencije, pratio ga je Nikola Manojlović sa 17 poena, 6 skokova i 1 asistencijom, dok su po 12 poena postigli Aleksa Uskoković (2 skoka i 6 asistencija), Darko Talić (6 skokova i 2 asistencije) i Danilo Tasić (3 skoka i 6 asistencija).

Na drugoj strani, Spartaku nije pomogao ni sjajan košgeterski učinak Aleksandra Cvetkovića, koji je nanizao 41 poen i imao 2 skoka i 5 asistencija, Dušan Kutlešić je pridodao 19 poena, 4 skoka i 2 asistencija, a Aleksandar Marelja 16 poena, 8 skokova i 1 asistenciju.