Zemunci nadmudrili Novopazarce

KLS

U jedinoj nedeljnoj utakmici 6. kola Admiral Bet Košarkaške lige Srbije Zemunci su slavili u gostima: OKK Novi Pazar - Mladost 81:85.

Pobednik meča u Novom Pazaru odlučen je u uzbudljivoj završnici, u kojoj se Mladost bolje snašla. Skoro ceo meč se igrao na tesan rezultat. Zemunci su u prvoj četvrtini imali neznatnu prednost, a slična situacija je bila i u drugih deset minuta susreta. Međutim, posle plus 7 za Mladost, na veliki odmor se otišlo kod 43:45. U nastavku su Novopazarci napravili preokret i pred kraj treće deonice odmakli na 10 poena viška (65:55).

Domaća ekipa se dobro držala sve do sredine četvrtog perioda, kada se njihovo vođstvo istopilo, a gosti su ponovo poveli i odmakli na plus 5. U poslednji minut susreta izabranici trenera Dragana Jakovljevića su ušli sa svega poen, dva viška, a zatim su uspeli da postignu i pobedničke poene.

U trijumfu svog tima  Petar Živojinović je učestvovao sa 25 poena i 2 skoka, a Armstrong Teri Li je dodao 20 poena, 5 skokova i 2 asistencije.

Kod Novopazaraca, Bogdan Mikavica je zabeležio 18 poena, 7 skokova i 6 asistencija, a Filip Bakić 15 poena, 2 skoka i 2 asistencije.

Tabela: Dinamik 7-0, Metalac, Zlatibor 6-1, Vojvodina, Sloga, Spartak 5-2, Vršac 4-3, OKK Beograd 3-4, Sloboda 3-3, OKK Novi Pazar, Tamiš, Mladost, Kolubara 2-5,  Čačak 94, Dunav 1-6, Zdravlje 1-5.