Ex Yu: Zadar bolji od Dinama, Bosna savladala Borac

Ex-Yu lige 1. feb 202321:13 0 komentara
KK Zadar/Sime Zelić

Zadar je ostvario novu pobedu u HT Premijer ligi i nastavio poteru za vodećima. U velikom derbiju u Sarajevu Bosna Rojal bolja od banjalučkog Borca 83:79.

U Hrvatskoj Zadar igra toplo hladno. Sa druge strane Dinamo igra veoma dobru sezonu. Ipak, favorit je opravdao očekivanja, a Zagrepčani nisu uspeli da prirede novo iznenađenje.

Zadar je slavio kod kuće 79:70. Vodio je Dinamo na poluvremenu 43:36, ali je domaćin u trećoj četvrtini demonstrirao silu, slavio 23:6 i praktično rešio pitanje pobednika.

U pobedničkom timu Džordano je zabeležio 21 poen, a Dreznjak 18. Na drugoj strani Novačić je bio najefikasniji sa 15, dok je Vučić zabeležio dva poena manje.

Ostali rezultati: Škrljevo – Zabok 93:66, Bosko – Šibenka 63:95, Furnir – Cedevita Junior 75:92.

Vodeći tandem u Bosni i Hercegovini bio je pod velikim iskušenjima. Doduše, različito su odreagovali na njih. Široki je uspeo da izbegne prvi poraz, ali tek posle dva produžetka je slavio u gostima protiv Mrkonjić Grada 93:88.

Sa druge strane Borac iz Banjaluke poražen je u Sarajevu od Bosne 83:79. Briljirao je Ismet Seftić sa dabl dabl učinkom od 21 poena i 15 skokova. Na drugoj strani Martin je bio najefikasniji sa 23 poena.

Spars je zabeležio u gostima veoma bitnu pobedu u borbi za plej-of. Savladan je Promo 99:96.

U Severnoj Makedoniji odigran je jedan meč. Pelister je nastavio poteru za vodećim MZT i zabeležio pobedu u gostima nad Rabotničkim 88:79. Sada Pelister ima skor 10-3, dok je MZT vodeći sa 11-2.