Filadelfija izgubila utakmicu, da li i Embida?

Košarka 21. apr 20248:41 1 komentar

Džoel Embid snažno je prikucao loptu u koš jutros u krcatom "Medison skver gardenu" i potom se s bolnom grimasom na licu spustio na parket i nastavio tako da leži neko vreme.

Potom je zloslutno nestao u tunelu dok je Djus Mekbrajd u taktičkom iznenađenju – tandemu sa Džejlenom Bransonom – razbijao ostatak ekipe Filadelfija Seventisiksersa.

Ispostavilo se, srećom po njihove fanove, da su izgubili samo utakmicu – 111:104, ne i Embida, koji se vratio u drugom poluvremenu u igru.

Za seriju ćemo tek videti. Rezultat je 1:0 za Njujork Nikse.

Trener Filadelfije Nik Nurs rekao je da će Embid biti pod znakom pitanja za taj duel i da će odluka biti doneta u poslednji čas. Aktuelni MVP lige povredio je meniskus kolena zimus na gostovanju Golden Stejt Voriorsa i morao na operaciju zbog koje je propustio gotovo polovinu sezone.

Vratio se „tik“ pred plej-of, ali izgleda da i dalje nije u potpunosti oporavljen i spreman.

U Bostonu večeras od 19 časova počinje serija između Seltiksa i Majami Hita, a dva i po sata kasnije prvu utakmicu odigraće i Los Anđeles Klipersi i Dalas Meveriksi. Jedan sat posle ponoći biće otvorena serija između Milvoki Baksa i Indijana Pejsersa, a program drugog dana plej-ofa, u pola 4 ujutru, zatvaraju Oklahoma Siti Tander i Nju Orleans Pelikansi.

Mekbrajd, koji je inače rezerva Bransonu, ubacio je 21 poen od čega 13 u drugoj četvrtini u kojoj su Siksersi – svi skupa – imali 12.

Branson i Džoš Hart postigli su po 22 poena i to je bilo dovoljno da se savladaju gosti iz „Grada bratske ljubavi“. Embid je, uprkos povredi i periodu provedenom na masaži u svlačionici, utakmicu završio sa 29 poena, osam skokova i šest asistencija. Tajris Meksi postigao je 33, ali su ostali zakazali.

„Odbranili su domaći teren. Moramo da odemo kući, odgledamo utakmicu, razumemo šta je potrebno da promenimo i vratimo se ovde u boljem izdanju“, rekao je Filadelfijin veteran Kajl Lauri.

Drugi meč je u noći između ponedeljka i utorka, takođe u Njujorku.