Srpski košarkaš Nemanja Bjelica kaže da uživa u Golden Stejtu, koji na startu sezone ima skor 7-1.
Bjelica zasad prosečno beleži 5,4 poena, 4,3 skoka i 1,6 asistencija, a u trijumfu nad Pelikansima imao je 13 poena (5-7 iz igre za 18 min), 7 skokova i 3 asistencije.
„Veoma je lako igrati s ostatkom naše rezervne postave, sa Andreom (Igudalom), Otom (Porterom), Lijem… Kada imam neke minute sa Drejmondom (Grinom) i Stefom (Karijem), onda je još lakše. Zabavno je igrati ovako“, rekao je 33-godišnji Bjelica i dodao:
„Stručni štab želi da šutiramo, naročito mi rezerve“, rekao je Bjelica, koji je protiv Pelikansa šutirao 3-5 za tri, „Nekada mi se čini da smo toliko otvoreni, pa želimo da uradimo mnogo stvari – da šutnemo, da krenemo na prodor, da dodamo. Veoma smo nesebičan tim, zabavno je i svi se osećaju dobro na terenu“.
Prethodno je Bjelica igrao za Kingse, Timbervulvse i kratko za Hit, a u NBA je sakupio ukupno 392 utakmice.
„Bilo mi je zabavno prvih godina u Sakramentu. Ovo je drugačiji tim, a Golden Stejt je jedna od najboljih organizacija u ligi. U vrhu su poslednjih deset godina i ova ekipa je sjajna za svakoga. Za mene je lakše da čitam igru s ovakvim saigračima“, zaključio je Bjelica.
Superliga Srbije
Bundesliga
Premier League
Champions League
Europa League
Conference League
Euroleague
ABA liga
Srbija KLS
NBA
Eurocup
Eurobasket 2025
US Open
Australian Open
Roland Garros
Wimbledon
ATP
Masters 1000
Formula 1
MotoGP
WRC
















Koje je tvoje mišljenje o ovome?
Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare