Bogdanov skromniji nastup u pobedi Atlante

NBA 17. jan 20230:04 0 komentara
Dale Zanine-USA TODAY Sports

Atlanta Hoksi su dobili Majami Hit 121:113 u ponedeljak uveče uz slab poenterski učinak Bogdana Bogdanovića.

Bogdan je u ovoj utakmici imao tek osam poena i priličan broj promašaja. Ubacio je dve trojke iz pet pokuašaja, ali mu je šut za dva bio 0/6. Bogdan je međutim imao pet asistencija i dve ukradene lopte, pa je za 31 minut na parketu imao solidan plus minus učinak. Sa njim u igri Atlanta je bila na plus 10.

Generalno Atlanta je imala bolji doprinos četvorice igrača sa klupe. Oni su doneli 32 poena u ovoj pobedi ali su njihovi minuti bili ključni da Atlanta dobije. Rezerve Hita su potpuno podbacile i tu su Hoksi pravili razliku između ostalog.

Kroz ceo meč su vodili, na poluvremenu su dali čak 70 poena, da bi u trećoj četvrtini ritam Atlante malo opao. Majami je to iskoristio da se vrati ali ne i da pripreti domaćima koji su kontrolisali rezultat i koji su ipak priveli meč kraju.

Tre Jang je imao 24 poena, a Dedžonte Marej 28. Džimi Batler je kod Majamija ubacio 34.

Toronto je dobio Njujork Nikse 123:121 i ti posle produžetka. Posle 48 minuta je bilo 110:110. Niksi su imali vođstvo u toj poslednjoj četvrtini ali su Reptorsi napravili preokret. Na kraju je jedno zakucavanje Ar Džeja Bereta u poslednjoj sekundi izvuklo Njujork i donelo još pet minuta igre.

Ritam Reptorsima tada su dali Anunobi i Vanvlit, da bi Paskal Sijakam svojim zakucavanjem uz faul doneo vođstvo Torontu koje Niksi više nisu mogli da stignu.

U veoma uzbudljivoj završnici Juta je dobila Minesotu 126:125. Egal je bio u većem delu poslednje četvrtine, a uglavnom su Džezeri bili ti koji su imali koš prednosti pa je Minesota odgovarala. Na kraju je Džordan Klarkson pogodio samo jedno slobodno bacanje posle kog je ostao poslednji napad Minesoti.

Ipak promašio je trojku za pobedu Džejden Mekdenijels i na taj način su Džezeri dobili meč.

Klarkson je i bio najefikasniji sa 21 poenom, dok je kod Minesote Entoni Edvards imao 29.