Bogdanovi Hoksi srušili Seltikse: Sanjao sam ovakve trenutke

NBA 22. apr 20238:33 0 komentara
Bogdan Bogdanović
Kevin C. Cox/Getty Images

Košarkaši Atlanta Hoksa pobedili su Boston Seltikse u trećem meču prve runde plej-ofa istoka u NBA ligi sa 130:122.

Povezane vesti

Košarkaši Atlante savladali su Boston 130:122 u trećoj utakmici četvrfinala plej-ofa Istočne konferencije i rezultat uu seriji smanjili na 2-1.

Hoksi su u doigravanje ušli kroz plej-in i na startu su naleteli na najbolji tim Istoka, ali su u trećoj utakmici pokazali da u najboljem izdanju mogu da pariraju jednom od favorita za osvajanje titule.

Odličnu partiju pružio je bek domaćih Bogdan Bogdanović, koji je meč završio sa 15 poena (6/8 iz igre, 3/4 za tri) uz 4 skoka i asistenciju za 22 minuta na terenu i bio je jedan od najzaslužnijih za povratak Hoksa u seriju. Srpski reprezentativac je u prvom poluvremenu pogodio svih šest šuteva iz igre uz tri trojke.

„Sanjao sam o ovakvim momentima“, napisao je zadovoljni Bogdanović na Instagramu.

Do polovine druge četvrtine timovi su se smenjivali u vođstvu, a Atlanta je serijom 17:3 prvi put došla do dvocifrene prednosti 70:56 koju više nije ispuštala. Ekipa iz Džordžije na poluvremenu je imala plus sedam (74:67), a iako su Seltiksi pretili samo jednom su uspeli da izjednače – 79:79 u trećem periodu.

Na minut i po pre kraja utakmice Markus Smart je trojkom smanjio na 124:121, ali Tre Jang u narednom napadu poentirao, potom i pogodio dva penala i definitivno odlučio treći duel.

Jang je bio najbolji sa 32 poena (12/22 iz igre, 2/6 za tri) uz 6 skokova i 9 asistencija, Dežonte Marej ga je pratio sa 25 uz 6 skokova i 5 asistencija, a 15 je imao Sadik Bej.

Kod Seltiksa se istakao Džejson Tejtum sa 29 poena uz 10 skokova i 5 asistencija, Smart upisao 24 poena i 8 asistencija,
Malkolm Brogdon 17 poena, a Džejlen Braun 15

Naredni meč je 24. aprila u 1 čas posle ponoći u Atlanti.

Njujork je na svom terenu bio ubedljiv protiv Klivlenda 99:79 i poveo je u seriji 2-1.

Džejlen Branson je predvodio Nikse sa 21 poenom, 4 skoka i 6 asistencija, Er Džej Beret je upisao 19 uz 8 skokova i 3 asistencije, a Džoš Hart 13. Kod Kavsa se istakao Donovan Mičel sa 22 poena, 7 skokova i 5 asistencija, a Karis Levert je dodao 17.

četvrta utakmica takođe je na programu u Njujorku u nedelju u 19 časova.