Denver ne može bez Jokića, odlični Jović

NBA 17. nov 20227:36 0 komentara
Eric Espada/Getty Images

Nema Nikole Jokića u timu, nema ni pobede za Denver u NBA ligi Nagetsi su na domaćem terenu ispustili prednost protiv Njujorka Niksa i poraženi su 106:103.

Imao je tim iz Kolorada deset poena prednosti na devet minuta do kraja 96:86, ali su jako loše odigrali završnicu i propustili priliku da stignu do desete pobede u sezoni i izjednače se sa Portlandom na vrhu Zapadne konferencije.

povezane vesti

U odsustvu MVP-ija Jokića zbog koronavirusa, najefikasniji u Denveru bili su Hiland i Marej sa 21 poenom, s tim što je Marej u poslednjoj sekundi promašio šut za izjednačenje. U redovima Niksa su briljirali Rendl sa 34 poena i 11 skokova, a samoj završnici je blistao Branson, koji je meč okončao sa 21 poenom.

Nikola Jović, mladi srpski as, konačno je dobio priliku kao starter i odigrao najbolji meč od dolaska u Sjedinjene Države. U porazu svog Majamija od Toronta 112:104, Jović je za 24 minuta upisao 13 poena, tri skoka i asistenciju.

Majamiju je ovo bio prvi poraz posle serije od tri pobede. Sada su na skoru 7:8. U Torontu je blistao Anunobi sa 32 poena i deset skokova, dok se u ekipi sa Floride istakao Strus sa 20 poena i tri skoka.

Aleksej Pokuševski je proveo samo 14 minuta na parketu u dramatičnoj pobedi Nju Orlensa na gostovanju Vašingtonu 121:120. Upisao je osam poena, po skok i asistenciju.

Meč je u korist Tandera prelomio ove sezone sjajni Gildžs Aleksander trojkom u poslednjoj sekundi. Utakmicu je završio sa 42 poena. Porzingis sa 27 i Bil sa 25 bili su najbolji u redovima Vašingtona.