GSW ispustio +22, Džordž presudio trojkom

NBA 3. dec 20230:35 0 komentara
Džejms Harden
REUTERS/Gary A. Vasquez

Los Anđeles Klipersi revanširali su se Golden Stejt Voriorsima za poraz od prethodnog dana, pošto su u neverovatnom meču slavili u Los Anđelesu 113:112.

Posle prvog poluvremena delovalo je da će to biti lagana pobeda Ratnika, druga u manje od 24 časa. Gosti su na veliki odmor otišli sa ogromnom prednošću 67:48. Još kada je Mozes Mudi pogodio trojku za maksimalnih +22, teško da je iko mogao verovati da će se Klipersi vratiti.

Ali ekipa od koje se mnogo očekuje dolaskom Džejmsa Hardena, pokazala je u drugom poluvremenu da ima tu materijala za velike stvari. Već do finiša treće četvrtine serijom 20-4 prišli su na samo minus dva. A u finišu utakmice došli i na poen zaostatka.

Uspeli su Voriorsi da odbiju taj nalet, odu i na 111:96 minut i 21 sekund do kraja. Međutim, Klipersi prave seriju 7-1 zaključno sa trojkom Pola Džordža devet sekundi do kraja, za preokret i pobedu 113:112.

Kod pobednika najistaknutiji bio je Pol Džordž sa 25 poena, Hardern 21 uz devet skokova, a Kavaj Lenard 20 poena, osam skokova i sedam asistnecija. Solidnu rolu imao je i Ivica Zubac sa 12 poena (6/6 šut iz igre), sedam skokova, tri blokade i asistencijom. Na drugoj strani  Stef Kari sa 22 poena i 11 asistencija. Drejmon Grin zabeležio je poen manje uz devet skokova i četiri asistencije, a sjajnu rolu imao je već pomenuti Mudi sa 21 poenom.