Jokić vodio Denver do 9. uzastopne pobede nad Lejkersima!

NBA 21. apr 20248:12 2 komentara

Desetak minuta ozbiljne košarke bilo je potrebno jutros Denver Nagetsima da naizgled neizvesnu utakmicu na otvaranju prve runde plej-ofa pretvore u rutinsku, devetu uzastopnu pobedu nad Los Anđeles Lejkersima - 114:103.

Bilo je 69:71 sredinom treće četvrtine kada su se aktuelni šampioni uozbiljili, zbili redove, zaigrali odbranu punog intenziteta i već početkom poslednje deonice na semaforu je pisalo 96:81.

Pardon – 1:0.

Nikola Jokić predvodio je ekipu sa 32 poena, 12 skokova i sedam asistencija, a pratili su ga Džamal Marej sa 22 poena, šest skokova i deset asistencija, odnosno Majkl Porter Džunior sa 19 poena i osam skokova.

VIŠE NBA LIGE:

Filadelfija izgubila utakmicu, da li i Embida?

Počeo NBA plej-of: Orlando u „Paukovoj“ mreži, potop Sansa

„Grozan Ja“: Jokić u trejleru za popularan crtać (VIDEO)

Lebron Džejms imao je 19 poena na poluvremenu i bio najzaslužniji za manje-više konstantno vođstvo gostiju, koji su u jednom trenutku imali i deset poena prednosti, ali je veterana u nastavku pod svoje uzeo Eron Gordon. Do kraja meča „King“ je postigao samo još osam poena.

Lejkersi su s njim imali devet poena minusa, a celih 12 sa Entonijem Dejvisom koji je statistički bio u rangu s Jokićem: 32, 14, 5.

Razlika je bila u tome što je Denver s Jokićem na parketu napravio 14 poena prednosti, što razliku između „Džokera“ i „Obrve“ dovodi na ukupno 26 poena u korist igrača koji i ekipu čini boljom.

Jedan od onih koji su pokrenuli domaćine u drugom poluvremenu bio je bivši igrač Lejkersa, Kentejvijus Kaldvel-Poup. On je svih 12 poena postigao u nastavku, od čega tri trojke u seriji 13:0 kojom su Nagetsi poveli 89:74 i praktično rešili meč.

Bio je to 17. poraz Džejmsa na otvaranju plej-ofa u karijeri.

Druga utakmica biće odigrana u noći između ponedeljka i utorka, takođe u Koloradu, gde branioci titule imaju skor 38-8 ove sezone.

Poslednji poraz od Lejkersa doživeli su 16. decembra 2022.