Jokiću dovoljno 20 minuta, Denver slavio u Indijani

NBA 10. nov 20227:34 0 komentara
Trevor Ruszkowski-USA TODAY Sports

Mučili su Indijana Pejsersi Denver, sudije su Nikoli Jokiću peti faul dosudile na startu treće deonice. Preživeli su sve to Nagetsi i na krilima dvostrukog najboljeg igrača NBA lige slavili 122:119. Momak iz Sombora je za samo 20 minuta na parketu imao učinak od 24 poena, četiri skoka i šest asistencija i nosio je svoj tim do četvrtog vezanog trijumfa.

A sve je počelo sjajno za Nagetse. Razigrani Jokić i Porter junior omogućili su Nagetsima da posle prve deonice vode 35:27. Nikola je za manje od devet minuta ubacio deset poena.

povezane vesti

Stvari su se okrenulo za 180 stepeni u drugoj četvrtini. Rezervisti Indijane predvođeni neverovatnim rukijem Kanađaninom Maturinom demolirali su drugu postavu Denvera. Maturin je za manje od osam minuta ubacio 23 poena uz šut za tri poena 5 do 5.

Vratio se Jokić na sredini druge deonice, međutim morao je na klupu posle samo jednog minuta, jer su mu sudije za manje od minuta dosudile treći i četvrti faul. Posle trojke Halibartona u poslednjoj sekundi poluvremena, Indijana je na odmor otišla sa plus 14.

Sve je za Nagetse postalo još gore, kada je Jokić posle minuta igre u trećoj četvrtini zaradio čini se prestrogo i peti faul. Meloun je morao da izvede svog najboljeg igrača. Došli je Indijana u jednom trenutku na plus 18 (87:69) i delovalo je da će Pejsersi slaviti.

Ipak malo po malo, tim iz Kolorada je smanjivao prednost. Uspeli su da u poslednjih 12 minuta uđu sa minus šest.

Jokić se vratio na parket na devet minuta do kraja meča i onda je počeo potpuni preokret. Od rezultata 105:98 za rivala, srpski as je postigao sedam od 10 poena Nagetsa za vođstvo svoje ekipe 108:105.

Usledila je rezultatska klackalica u kojoj je Denver sve vreme imao blagu prednost. Pri rezultatu 117:117, Jokić je pogodio za 119:117, a kada je Marej sa tri bacanja odveo Nagetse na 122:117 na 22 sekunde do kraja izgledalo je da je sve gotovo.

Ipak Halibarton je smanjio na 122:119, Jokić promašio šut na drugoj strani i Tarner je imao priliku da sa zvukom sirene odvede meč u produžetak. Nije uspeo i Denver je ostvario osmi trijumf u sezoni.

Pored Jokića u redovima pobednika se istakao Gordon sa 18 poena i 16 skokova, a isti košgeterski učinak imao je Džamal Marej. Poen manje upisao je Majkl Porter.

Kod domaćina sjajni Maturin je na kraju brojao do 30. Halibarton je imao 21 poena i 11 asistencija, dok je Hild stigao do 17 poena.

Denver turneju po Istoku nastavlja duelom protiv Bostona u noći između petka i subote.