Jubilej za startera Pokuševskog

NBA 29. nov 20228:31 2 komentara
Aleksej Pokuševski
REUTERS/Erik Williams-USA TODAY Sports

Srpski krilni košarkaš Aleksej Pokuševski bio je starter na utakmici koju su u utorak rano ujutru po srednjoevropskom vremenu odigrali Oklahoma Siti Tander i Nju Orleans Pelikansi. Nekadašnji igrač Olimpijakosa imao je dvocifren poenterski učinak, ali je njegov tim poražen rezultatom 105:101 na gostovanju u Luizijani.

NBA:

Ovim učinkom Pokuševski je pebacio granicu od 1.000 ubačenih poena u NBA. Košarkaš rođen u Beogradu 2001. godine igra svoju treću sezonu u NBA, a zasad je upisao minute na 123 meča regularne sezone i nijednom nije nastupio u plej-ofu.

Protiv Pelikansa je za 27 minuta na parketu zabeležio 11 poena (4/10 iz igre), 4 skoka, 2 asistencije i po jednu ukradenu i izgubljenu loptu.

Najefikasniji u Oklahoma Sitiju bio je Šai Gildžus-Aleksander sa 31 poenom (7/21 iz igre, 16/18 penali), a kod pobednika je Zajon Vilijamson ubacio 23 poena (11/23 iz igre).