Neverovatna serija Denvera, ali malo i 43 poena Jokića!

NBA 24. apr 20237:17 4 komentara
Nikola Jokić, Karl Entoni Tauns
Gregory Shamus/Getty Images

Košarkaši Minesote posle produžetka pobedili su Denver 114:108 u četvrtoj utakmici prve runde NBA plej-ofa Zapadne konferencije i rezultat u seriji smanjili na 3-1.

Povezane vesti

Nagetsi su u finišu meča serijom 12:0 nadoknadila veliki minus i obezbedila produžetak, ali nisu mogli do trijumfa kojim bi počistili rivala i okrenuli se obavezama u polufinalu konferencije.

Ekipi iz Kolorada nije pomoglo ni još jedno sjajno izdanje Nikole Jokića koji je meč završio sa 43 poena (15/26 iz igre, 5/8 za tri) i tako izjednačio lični rekord u doigravanju, a imao je još 11 skokova i 6 asistencija za 39 minuta. Srpski centar izjednačio je rekord franšize po broju plej-of utakmica u kojima je postigao 30+ poena koji je dosad držao Aleks Ingliš.

SofaScore

Nevrovatan je i podatak da je Jokić u četvrtom duelu protiv Minesote pogodio 15 šuteva iz igre, dok je Džoel Embid, koga mnogi vide sa MVP priznanjem za najboljeg košarkaša lige, u tri duela sa Nestima (četvrti nije igrao) imao ukupno 18.

U najiznednačenijem meču serije Minesota je uglavnom imala prednost, dok su gosti najbolji period igre, osim u finišu poslednje deonice, imali početkom drugog poluvremena kada su došli do najvećih devet poena prednosti. Ipak, Vukovis su se brzo oporavili i u poslednjoj deonici obezbedili su dvocifren plus.

U poslednja dva minuta i 50 sekundi domaći tim je ušao sa 12 poena prednosti 96:84, ali uspelida je serija Denvera 12:0 u kojoj je Jokić zabeležio šest poena, ali i kod rezultata 96:95 na 12 sekudni pre kraja bio polovičan sa linije penala.

U produžetku je presudila serija Vukova 8:0 za nedostižnih 109:102 na 89 sekundi pre kraja.

Entoni Edvards je predvodio Minesotu sa 34 poena (5/12 za tri), 6 skokova i 5 asistencija, Majk Konli je dodao 19 uz 8 asistencija, Karl Entoni Tauns 17 i 11 skokova, a Rudi Gober 14 poena, 15 skokova i asistenciju.

U poraženom timu Džamal Marej je zabeležio 19 poena (8/21 iz igre) uz 7 skokova i 5 asistencija, Majkl Porter Junior 15, Aron Gordon 14, a Brus Braun 11.

Peta utakmica na programu je 26. aprila u Denveru u 3 časa po srednjoevropskom vremenu.