Neverovatni Luka Dončić je „penicilin“ za Kliperse!

NBA 24. apr 20247:27 1 komentar

Dalas Meveriksi su izjednačili na 1-1 u pobedam u seriji prve runde NBA plej-ofa u kojoj su im rivali Los Anđeles Klipersi. Rezultat na meču koji je odigran u „Crypto.com areni“ bio je 96:93 u korist tima iz Teksasa, a najbolji kod pobednika bio je, očekivano – Luka Dončić.

Fantastični Slovenac nastavio je tradiciju izuzetnih partija u plej-ofu kada mu je rival manje trofejni tim iz Los Anđelesa. Ovog puta, Ljubljančanin je svoj tim vodio do „brejka“ postigavši 32 poena (11/26 iz igre, 6/8 penali)m 6 skokova, 9 asistencija i 3 izgubljene lopte za gotovo 46 minuta u igri.

NBA:

Ključnu seriju gosti su napravili u četvrtoj četvrtini kada su imali seriju 14:0 i poveli sa 81:73. U finišu su domaći trojkom Lenarda uspeli da na tri poena smanje vođstvo Dalasa, ali je Irving sa linije penala bio siguran i obezbedio je bitan trijumf svom timu.

Očekivano, najveću podršku u pobedničkom timu, barem kada je igra u napadu u pitanju, Luka Dončić je imao u Kajriju Irvingu, koji je duel završio sa 23 poena (8/18 iz igre), 6 skokova i 3 asistencije. Pi-Džej Vašington dodao je 18 poena.

U poraženom sastavu na parket se posle još jednog odsustva usled povrede vratio Kavaj Lenard. Igrač koji će igrati za reprezentaciju SAD na Olimpijskim igrama uspeo je da odigra 35 minuta i za to vreme ubacio je 15 poena (7/17 i igre). Najefikasniji su sa po 22 poena bili Pol Džordž i Džejms Harden, a Harden je imao i 8 asistencija.

NBA NA PORTALU SPORT KLUBA

Sramota u Denveru! Jokićeva braća tuku po tribini (VIDEO)

Podkaster Redik kandidat za klupu Hornetsa

Lebron ljut na sudije, psovao na konferenciji za medije

Hrvatski centar Ivica Zubac na parketu je proveo 33 minuta i u tom periodu ubacio 13 poena i prikupio 12 skokova.

Ovim trijumfom tim Džejsona Kida praktično je oduzeo prednost domaćeg terena rivalu i sada će se naredne utakmice igrati u „Amerikan erlajns centru“ u Dalasu. Treća utakmica serije igra se u noći između četvrtka i petka od 03.00.

U preostale dve utakmice koje su se igrale u noći između utorka i srede po srednjoevropskom vremenu, zabeleženi su sledeći rezultati:

Minesota Timbervulvs – Finiks Sansa 105:93 (Minesota vodi 2-0)

Milvoki Baks – Indijana Pejsers 108:125 (nerešeno 1-1 u seriji)