Roviti Bogdan se mučio, Hoksi u finalu istoka!

NBA 21. jun 20217:28 > 8:02 7 komentara
Tre Jang
Photo by Tim Nwachukwu/Getty Images

Košarkaši Atlanta Hoksa plasirali su se u finale plej-ofa istočne konferencije, pošto su u majstorici savladali Sikserse u Filadelfiji sa 103:96.

Srpski reprezentativac Bogdan Bogdanović muči se sa bolom u kolenu – na parketu je proveo 21 minuta i upisao je 4 poena (2-8 iz igre), uz po 2 skoka, asistencije i ukradene lopte.

NBA:

Tokom celog meča, gledali smo neizvesnu utakmicu. U finišu treće četvrtine, posle dobre odbrane Lua Vilijamsa i jednog od retkih uspešnih floutera Janga, Hoksi su se odlepili na sedam poena prednosti, ali Siksersi se brzo vraćaju.

Potpuno su se gosti ohladili u prvoj polovini poslednje četvrtine, čak i Herter, koji je bio najbolji igrač na parketu. Međutim, ni Fila ne koristi to da se odvoji, a Galinari prekida post Hoksa od skoro pet minuta bez koša iz igre i smanjuje na -1.

Jang je vrlo loše šutirao kroz ceo meč – to je nadoknađivao asistencijama, a u završnici je napokon nešto i pogodio – distanca, flouter, pa nešto kasnije i trojku za 93:87 na dva i po minuta do kraja.

Međutim, posle toga je Jang loše organizovao nekoliko napada, a Siksersi se na krilima Herisa vraćaju u igru (93:92). Tada sledi ključna sekvenca – Tajbul faulira Hertera na šutu za tri poena na 54 sekunde do kraja, a Herter pogađa sva tri penala. U narednom napadu, Galinari krade loptu Embidu i zakucava u kontri.

*Provokacija: Embid na posteru, pa na majici (FOTO)

Siksersima nije bilo povratka, pa Dok Rivers sada ima skor od šest pobeda i devet poraza u sedmim utakmicama u plej-ofu.

Blistao je spomenuti Kevin Herter sa 27 poena (10-18 iz igre), 7 skokova i 3 asistencije, dok je Tre Jang upisao 21 poen (5-23 iz igre, 9-11 penali), 3 skoka i 10 asistencija, uz 6 izgubljenih lopti. Posle slabijeg početka i četiri promašena šuta, veoma važan je bio Danilo Galinari sa 17 poena (6-13 iz igre), 5 skokova i 2 asistencije, a Džon Kolins dodao je 14 poena (5-6 iz igre) i 16 skokova. Koristeći lobove Janga, Klint Kapela imao je 13 poena (6-8 iz igre) i 6 skokova.

Kod Siksersa, najbolji je bio Džoel Embid sa 31 poenom (11-21 iz igre, 7-10 penali), 11 skokova, 3 asistencije, po ukradenom loptom i rampom, ali i čak 8 izgubljenih lopti. Tobajas Heris imao je 24 poena (8-24 iz igre), 14 skokova i 4 asistencije, dok je Set Kari dodao 16 poena (6-10 iz igre) i po 2 skoka i asistencije. Ben Simons završio je sa 4 poena (2-4 iz igre), 8 skokova i 13 asistencija.

U finalu konferencije, Hoksi će se sastati sa Milvoki Baksima, koji su veče ranije eliminisali Bruklin Netse, takođe sa 4-3. Prva utakmica na programu je u sredu na četvrtak, od 2.30 po srednjoevropskom vremenu, a prednost domaćeg terena ima Milvoki.