Odlični Bogdan i nestvaran povratak Hoksa za nastavak serije

NBA 26. apr 20236:56 0 komentara
Bogdan Bogdanović, Tre Jang
Bogdan Bogdanović i Tre Jang; Foto: Maddie Meyer/Getty Images

Košarkaši Atlante pobedili su Boston u gostima posle velikog preokreta 119:117 i rezultat u prvoj rundi plej-ofa istočne konferencije smanjili na 3-2.

Povezane vesti

Hoksi su na šest minuta i 10 sekundi pre kraja meča koji su morali da dobiju kako bi produžili seriju gubili sa 109:96, ali je usledila serija 15:2 za izjednačenje (111:111) u kojoj su glavnu ulogu imali Tea Jang i Džon Kolins. Seltiksi su poenima Derika Vajta sa penala došli na korak do trijumfa, međutim, Jang je na 2.1 sekund pre kraja postigao trojku i Jastrebovima obezbedio povratak na šesti duel u Džordžiji.

Odlično veče imao je i Bogdan Bogdanović koji je za 35 minuta postigao 18 poena (6/9 iz igre, 3/6 za tri, 3/3 slobodna bacanja) uz 6 skokova, 5 asistencija, ukradenom loptom i 2 blokade.

Drugi najbolji tim Istoka u regularnom delu sezone posle ne baš najbolje odigrane prve četvrtine u finišu druge je dodao gas i došao je do 13 poena prednosti – 63:50. Seltiksi su na odmor otišli sa rezultatom 66:58, a u poslednju su ušli sa dvocifrenim plusom – 92:82.

Sve je u tim trenucima bilo idealno za ekipu iz Masačusetsa i malo ko je verovao da Atlanta može do preokreta kada je Džejlen Braun pogodio trojku za 109:96. Ipak, tim koji je u doigravanje ušao kroz plej-in je završnicu utakmice odigrao na sve ili ništa i uz malu pomoć domaćih, koji su prerano počeli da slave, napravio je veliki preokret i obezbedio bar još jednu utakmicu.

Jang je bio najefikasniji sa 38 poena (14/33 iz igre, 3/6 za tri) uz 4 skoka i 13 asistencija, Kolins je zabeležio 22 /4/9 za tri) i 2 asistencije, a Diandre Hanter 13. Kod domaćih su se istakli Braun sa 35 poena (15/23 iz igre, 4/7 za tri, 1/5 slobodna bacanja), 7 skokova i 5 asistencija, Džejson Tejtum sa 19 uz po 8 skokova i asistencija i Vajt sa 18 uz 5 skokova i 4 asistencije.

Utakmica broj šest na programu je 27. aprila u 22 časa po srednjoevropskom vremenu u Atlanti.