NBA 7. apr 20238:35 0 komentara
Žoel Embid, Džimi Balter
REUTERS/Eric Hartline-USA TODAY Sports

Regularna NBA sezona na izmaku bila je turbulentna za Majami Hit. Ekipa Erika Spolstre imala je velike oscilacije u kvalitetu igre od oktobra do danas, ali jedna stvar je sigurna – ovaj sastav koji broji mnoge veterane u stanju je da se suprotstavi svakom rivalu iz Istočne konferencije.

To su na svojoj koži najbolje osetili košarkaši Filadelfija Seventisiksersa, koje su gosti sa Floride savladali ubedljivim rezultatom 129:101 na parketu “Vels Fargo centra” u petak rano ujutru po srednjoevropskom vremenu.

NBA:

Kao da su Siksersi bili opijeni, ali i izmoreni, velikom pobedom nad Boston Seltiksima prethodne večeri – u svakom slučaju nisu uspeli da pariraju “Vrelini”, naročito u drugoj i četvrtoj četvrtini.

Posle fantastična 52 poena u duelu sa Selitksika, centar File Žoel Embid nije uspeo da ponovi sličan podvig protiv Bema Adebaja i ostatka unutrašnje linije Majamija. Imao je košarkaš iz Jaundea 21 poen (9/13 iz igre, 2/4 slobodna bacanja) i 6 skokova za 30 minuta na parketu.

Pratili su ga Džejms Harden sa 14, kao i Tobajas Heris i Šejk Milton sa po 11 poena.

Kod gostiju su najbolji bili Džimi Balter i Tajler Hiro sa po 24 poena, a spomenuti Adebajo imao je 14 poena i 8 skokova.

Pogledajte rezultate svih utakmica koje su se u NBA igrale u noći između četvrtka i petka:

Orlando Medžik – Klivlend Kavalirs 94:118;