Bajern se spotakao: Lučić, Mićović i Marelja na nivou

Christina Pahnke/Euroleague Basketball via Getty Images

U okviru 19. kola nemačkg BBL prvenstva u nedelju je odigrano osam utakmica. Postignuti su ovi rezultati: Bamberg - Alba 76:67, Frankfurt - Ulm 68:87, Getingen - Kralshajm Merlins 81:109, Bajrut - Oldenburg 82:91, Bon - Sintainiks MBC 83:66, Vehta Braunšvajg 71:80, Čeminc - Bajern 85:83, Gisen - Hamburg 78:95.

Bamberg je na svom parketu srušio favorizovanu Albu posle uzbudljive borbe. U prvoj četvrtini odnos snaga je bio egal, a u drugoj su Berlinci pobegli na „plus 9“, ali je na poluvremenu bilo 36:38. Slično je bilo i u trećem periodu, jer je posle 46:36 za Albu na kraju tog perioda na semaforu stajalo 53:53. U poslednjih 10 minuta susreta najpre je viđena rezultatska klackalica, da bi domaći posle 64:62 odmakli na konačnih 76:67.

Najbolji igrač utakmice bio je prvotimac Bamberga Kristijan Sengfelder sa jakim dabl-dabl učinkom, 31 poen, 17 skokova i 1 asistencijom. Njegov saigrač Mikele Vitali upisao je 18 poena,  3 skoka i 5 asistencija.

U Albi je bolji od ostalih bio Markus Erikson sa 16 koševa, 2 skoka i 2 asistencije.

Ulm je bio ubedljiv na gostovanju u Frankfurtu, otkako je preuzeo vođstvo sredinom prve deonice uvećavao ga je do maksimalnih 22 poena u finišu. Do ubedljive pobede saigrače su predvodili Andreas Obst i Tomas Klajpes koji postigli po 19 poena. Obst je bio stoprocentno uspešan u šutu, šutirao je 1.1 za dva poena, 5-5 za tri i 2-2 za slobodna bacanja! Klajpes je upisao i 3 asistencije. U Frankfurtu je Rašid Mur uknjižio 18 koševa, 4 skoka i 1 asistenciju.

Kralshajm Merlinsi su od sredine prve deonice krenuli u rušilački pohod protiv Getingena i u finišu susreta stigli do maksimalne prednosti od 29 poena. U redovima pobednika istakao se Bogdan Radosavljević sa dabl-dabl partijom, 28 poena, 10 skokova i 4 asistencije. U poraženoj ekipi Luk Nelson je upisao 22 poena, 2 skoka i 4 asistencije, a Oubri Doukins 20 koševa, 6 poena i 1 asistenciju.

Oldenburg je u gostima savladao ekipu Bajruta. Domaći su na kratko bili bolji u drugom periodu, ali posle nerešenog rezultata na poluvremenu (42:42) gosti su krenuli u ofanzivu i sve vreme održavali jednocifreno vođstvo. Keit Hornsbi je za Oldenburg uknjišio 25 poena i 4 skoka, a u Bajrutu, Osvaldas Olisevičijus 22 poena, 7 skokova i 6 asistencija i Derek Pardon 20 koševa, 9 skokova i 2 asistencije.

Bon je veoma lako stigao do visoke pobede nad Sintainiksom MBC. Ravnopravno se igralo samo u prvoj četvrtini, a posle su domaći polako gradili visoko preimućstvo do maksimalnih „plus 26“ u četvrtoj četvrtini.

U pobedničkom timu Kris Bab je upisao 24 poena, 2 skoka i 1 asistenciju, a Strahinja Mićović 13 poena, 3 skoka i 3 asistencije. U poraženom sastavu Aleksandar Marelja postigao je 21 koš i tome dodao 3 skoka i 1 asistenciju.

Braunšvajg je slavio u gostima nad Vehtom u meču sa puno preokreta, ali posle 56:63 na kraju trećeg perioda naslućivao se ishod. Gostujući tim nijedo kraja nije ispuštao vođstvo. U Braunšvajgu je Karim Dželou zabeležio 18 poena, 6 skokova i 1 asistenciju i Lukas Meisner 16 poena, 3 skoka i 1 asistenciju, a za Vehtu Džoš Jang 16 koševa, 2 skoka i 2 asistencije. Stefan Peno je za 23 i po minuta postigao 4 poena (2-0 za dva poena, 3-1 za tri, 2-1 slobodna bacanja) i tome dodao 2 skoka i 8 asistencija.

Bajern se sapleo na gostovanju Čemincu posle dramatične borbe. Domaći su za nijansu bili bolji u prvom poluvremenu, ali su gosti u nastavku preokrenuli rezultat  u svoju korist i na kraju treće deonice (59:71) bili na putu ka trijumfu. Međutim, Čeminc je u samom finišu meča napravio preokret i stigao do pobede.

Markus Tornton je za ekipu Čeminca upisao dabl-dabl, 21 koš i 11 asistencija, a Džordž King je dodao 17 poena, 9 skokova i 1 asistenciju. U Bajernu se istakao Dželen Rejnolds sa 19 poena, 4 skoka i 2 asistencije, a Vladimir Lučić je za 27 minuta uknjižio 13 poena (2-2 za dva poena, 5-2 za tri, 3-3 slobodna bacanja), 2 skoka i 2 asistencije.

Hamburg je ubedljivo slavio u gostima nad Gisenom posle preokreta u trećoj četvrtini. Gosti su jednocifreno vođstvo u poslednjoj deonici pretvorili u dvocifreno i trijumfovali sa maksimalnih „plus 17“. U Hamburgu je Ti Džej Šorts zabeležio 22 koša, 3 skoka i 9 asistencija, Teri Alen 20 poena, 2 skoka i 1 asistenciju, dok je za Gisen Brendon Tomas upisao 18 poena, 3 skoka i 3 asistencije.

Tabela: Ludvisburg 17-1, Kralshajm Merlins 16-3, Alba 15-2, Oldenburg 15-4, Bajern 14-4, Ulm 12-7, Hamburg 10-7, Bamberg 9-11, Čeminc 7-11, Frankfurt 7-12, Braunšvajg 6-9, Bon 6-11, Getingen i Bajrut 6-13, Vircburg 5-11, Sintainiks 5-12, Gisen 3-15, Vehta 3-16.