Bon rutinski do finala

Ti-Džej Šorts
Eibner-Pressefoto/Bert Harzer via Guliver

Bon se plasirao u finale plej-ofa nemačke BBL lige posle maksimalnog učinka u polufinalu: Ludvisburg - Bon 73:82 (3:0). Kao što je poznato, prvi finalista je Ulm, koji je takođe bez poraza završio polufinalnu seriju sa Bajernom.

Ludvisburg i Bon su odigrali zanimljiv susret, uglavnom je vođena ravnopravna borba, ali gosti su se bolje snašli u poslednjoj četvrtini. Bon je nešto bolje otvorio susret, domaći su ubrzo uzvratili, a na kraju prve denice na semaforu je stajalo 17:18.

U drugom periodu gosti su održavali jednocifrenu prednost, ali Ludvisburg nije gubio priključak, pa se na veliki odmor otišlo kod rezultata 35:36. I u nastavku je bila slična situacija, dok Bon u završnici nije stekao opipljiviju razliku i mirno priveo meč kraju.

U ekipi Bona, Ti Džej Šorts je upisao 20 poena, 3 skoka i 4 asistencije, Dževonte Hokins 12 poena i 6 skokova, a Leon Kracer 11 poena i 9 skokova.

Na drugoj strani, Prentis Hab je zabeležio 18 poena, 2 skoka i 3 asistencije, a Vil Čeri 17 poena, 5 skokova i 1 asistenciju.