Alba rutinski do 2:0 u četvrtfinalu plej-ofa

Imago Sports via Guliver image

Alba je povela 2:0 protiv Bona u četvrtfinalnoj seriji nemačkog plej-ofa - 83:70.

Tim iz Berlina je rutinski slavio i u drugom duelu sa Bonom, bio je u rezultatskom plusu svih 40 minuta susreta. Razlika u korist Albe je bila jednocifrena sve do završnice meča, kada je dostignut maksimalni višak od 15 poena.

U ekipi trenera Izraela Gonzalesa, Johan Timan je zabeležio 15 poena i 6 skokova, Mat Tomas 13 poena, 1 skok i 3 asistencije, a Krešimir Nikić 4 poena. Kod poraženih, Brajan Fobs je meč završio sa 17 poena, 4 skoka i 2 asistencije.

Na drugoj četvrtfinalnoj utakmici Vehta je savladala Kemnic 96:87 i izjednačila rezultat u seriji na 1:1. Vehta je sredinom druge četvrtine preokrenula situaciju u svoju korist i ostala u vođstvu do kraja susreta. Maksimalnu prednost od 12 poena imala je u dva navrata u završnici utakmice.

Pobednički tim je predvodio Džoel Sadu Aminu sa 30 poena, 5 skokova i 1 asistencijom, a Rajan Švajger je dodao 20 poena, 2 skoka i 2 asistencije.

Na drugoj strani, De Andre Lensdaun je ubacio 26 poena, 4 skoka i 3 asistencije.