Turk Telekom udaljio Fener od prvog mesta, Petkim slavio

Turk Telekom
Guliver

Košarkaši Turk Telekoma su šokirali Fenerbahče i slavili rezultatom 95:91 (20:20, 24:22, 26:19, 25:30) u okviru 27. kola turskog prvenstva.

Imao je Fener početnu prednost od sedam poena razlike u prvoj četvrtini, međutim, domaćin je uspeo da se vrati. U drugoj deonici je Turk Telekom stigao do čak deset poena prednosti, ali je evroligaš uspeo da se vrati i na poluvremenu je domaćin vodio svega dva poena razlike.

Ponovo je domaćin napravio seriju sredinom treće četvrtine i stekao dvocifrenu prednost posle koje Fenerbahče nije mogao da se vrati u meč. Početkom poslednjeg perioda bilo je i 14 poena prednosti, ali su gosti predvođeni Tarikom Biberovićem uspeli da smanje na četiri poena razlike. Toliko je i mogao Fener, pa je Turk Telekom slavio i došao do 12. pobede, te ostao u borbi za plej-of, dok je Fenerbahče sada daleko od Efesa, imaju tri pobede manje.

U pobedničkom timu je najbolji bio Volas sa 22 poena, Palmer je ubacio poen manje. Sa druge strane, Biberović je bio raspoložen sa 23 poena, Jam Madar je ubacio 20, a Gudurić je imao sedam poena.

Petkim je savladao Darušafaku i tako upisao drugu vezanu pobedu, dok je Darušafaka nanizala tri poraza i nalaze se u problemu kada je plasman u najboljih osam u pitanju.

Petkim je u trećoj četvrtini napravio seriju 13:0 i tako došao do nedostižne razlike, a najefikasniji u pobedničkom timu bio je Oldridž sa 23 poena. U Darušafaki je Jasar ubacio 18 poena.