Hrvatska bezbolnim porazom završila kvalifikacije

Reprezentacija 22. feb 202120:00 0 komentara
FIBA Basketball

Košarkaška reprezentacija Hrvatske kvalifikacije je završila porazom od Turske rezultatom 84:78.

Košarkaši Hrvatske poraženi su u rezultatski nevažnom duelu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo jer su i pre poslednjeg prozora obezbedili nastup na Euru.

Tusrka je slavila rezultatom 84:78.

Nakon potpuno izjednačene prve četvrtine Turska je na poluvremenu imala dva poena prednosti.

Nadoknadila je to Hrvatska u trećoj donici i u poslednjih deset minuta meča unela tri poena viška.

Međutim, opao je ritam, nanizalo se i nekoliko promašaja i u poslednja četiri minuta Turska je prelomila meč na svoju stranu.

Najbolji u pobedničkom timu bili su Tunčer i Sanli sa po 17 poena, jedan manje dao je Larkin, a Mahmutoglu je stao na 12.

U redovima Hrvatske najefikasniji je bio Gabrić sa 13 poena, po 12 su dodali Filipović i Bilan, a po deset Vranković i Šakić.