ExYu: Helios i Borac kolo vode, Pašajlić solidan

Miroslav Pašajlić
fiba.basketball

U Ex Yu regionu je u nedelju odigrano nekoliko susreta u prvenstvima Slovenije, Makedonije i Bosne i Hercegovine.

Helios je na meču 12. kola slovenačke Nove KBM lige deklasirao ekipu Laškog u gostima 77:48. Kako je susret odmicao tako su gosti povećavali prednost do „plus 31“ u finišu, a „fenjeraš“ je bio sve nemoćniji.

U pobedničkom sastavu Karlb Ervin je upisao 15 poena i 4 skoka, a Miroslav Pašajlić 12 poena 5 skokova i asistenciju. Jan Kelner iz Laškog je ubacio 13 poena i dodao 3 skoka i asistenciju.

Tabela: Helios, Krka 10-1,  Ilirija 7-5, Šenčur 8-2, Podčetrtek 7-4, Hopsi 5-6,  Tajfun 3-9, Rogaška 3-8, Triglav 2-10, Laško 1-10.

U 12. kolu elitnog šampionata Severne Makedonije na programu su bila dva meča: TFT Skoplje – Kožuv 101:84 i FMP Akademija – Feniks 95:75

Skopljanci su relativno lako izašli na kraj sa Kožuvom, koji je zapretio u prvoj četvrtini i početkom druge. Posle toga su domaći dodali gas i ubedljivo slavili, predvođeni Amirom Smitom, koji je imao dabl-dabl učinak, 21 poen i 15 skokova. Kod gostiju, Marko Simonovski je upisao 28 poena, 6 skokova i asistenciju, a Čez Vilijams za dabl-dabl 26 poena, 10 skokova i 7 asistencija.

FMP Akademija je visoko porazila ekipu Feniksa, pri čemu je Luka Stojanovski uknjižio 20 poena, 3 skoka i 3 asistencije, a Andrej Mitrevski iz poraženog tima 19 poena, 5 skokova i asistenciju.

Tabela: Pelister 11-0, MZT Skoplje 9-2, FMP Akademija 8-4, Gostivar, Rabotnički 7-5, Euro Nikel , TFT Skoplje, Feniks 6-6, Kožuv 5-7,  Kumanovo 4-8, MZT Skoplje 2 2-10, Angeli 0-12.

Na tri nedeljna meča 10. kola prvenstva Bosne i Hercegovine zabeleženi su ovi rezultati: Promo – Borac 71:88, Radnik – Čelik 107:76, Sloboda – Spars 87:70.

Banjalučani su potvrdili ulogu favorita u duelu sa Promom, u kojem je bilo neizvesnosti samo u prvoj četvrtini, posle čega su gosti apsolutno dominirali. Najzaslužniji za trijumf svog tima bio je Radoš Šešlija sa 18 poena i 9 skokova, njegov saigrač Dajanti Boldvin je imao dabl-dabl učinak, 15 poena, 6 skokova i 10 asistencija, a Šejn Getling iz Proma je postigao 22 poena i dodao 4 skoka i 2 asistencije.

Radnik je naneo težak poraz Čeliku, o čemu svedoči rezultat trećeg perioda 81:49, posle čega su domaći imali i „plus 37“. Srđan Jovanović iz ekipe iz Bijeljine je upisao dabl-dabl, 20 poena, 11 skokova i 2 asistencije, a Dejan Kokoruš 21 poen, 1 skok i 2 asistencije. A Emir Čerkezović je za Čelik uknjižio 20 poena i 3 skoka.

Na utakmici u Tuzli posle oscilacija u prvom poluvremenu domaći su preuzeli potpunu kontrolu nad igrom i rezultatom. U redovima pobednika istakli su se Rašan Dejvis sa 26 poena, 4 skoka i 4 asistencije i Haris Delalić sa 23 poena, 3 skoka i 1 asisencijom. A na drugoj strani Remi Ebel je zabeležio 21 poen, 6 skokova i 3 asistencije.

Tabela: Borac 9-0, Spars 6-4, Leotar, Bratunac 6-3, Široki Brijeg 6-2, Sloboda, Posušje 5-3, Promo, Radnik 3-6, Mladost 3-5, Zrinjski, Bosna 2-7, Čelik 1-8.