Barsa i Valensija moćni, Kravić sjajan

Juan Navarro/EB via Getty Images

U okviru 19. kola španske Endesa lige sve tri subotnje utakmice su protekle u znaku gostiju. Postignuti su ovi rezultati: Bilbao - Valensija 73:106, Real Betis - San Pablo Burgos 76:85, Manresa - Barselona 76:99.

Valensija je imala lakši trening na gostovanju u Bilbau. Gosti su od starta imali kontrolu igre i rezultata, konstantno su uvećavali prednost do maksimalnih 37 poena u poslednjoj deonici.

Kod gostiju najefikasniji je bio Majk Tobi sa 16 poena, koji je imao i 4 skoka,  a Nikola Kalinić je za nepunih 12 minuta postigao 5 poena i imao 2 skoka. Alade Aminu iz Bilbaa je ubacio 17 poena i tome dodao 2 skoka.

Zanimljiv meč je odigran u Sevilji, gde je slavio San Pablo Burgos. Domaći su na kratko poveli u startu, a onda su gosti preuzeli inicijativu i stekli dvocifreno vođstvo i činilo se rešili susret kada su odmakli na maksimalnih “plus 18” već u drugoj četvrtini. Real Betis se, ipak, nije predavao topio je vođstvo rivala i na samom kraju trećeg perioda, posle serije 14:2, izjednačio na 62:62. Međutim, gosti su potom definitivno slomili otpor domaćih sredinom četvrte četvrtine, stigli do “plus 9” i konačnog slavlja.

Najbolji pojedinac susreta bio je igrač San Pablo Burgosa Dejan Kravić, koji je zabeležio 23 poena i 8 skoka (32 indeks korisnosti), a za Real Betis Jusou Ndoje je ubacio 16 poena i upisao 6 skokova.

Barselona je sa pola snage trijufmovala u gostima nad Manresom. Katalonci su vodili svih 40 minuta susreta i iskusno povećavali prednost u drugom poluvremenu do “plus 26”.

U pobedničkoj ekipi najefikasniji je bio Kajl Kjurik sa 25 koševa, a Met Džeming je upisao 16 poena.

Tabela

Real Madrid 16-1, Barselona 15-3, Tenerife 14-3, Baskonija 13-4, San Pablo Burgos 13-5, Valensija 12-6, Huventud 10-7, Unikaha 9-8, Mursija 8-8, Manresa 8-9, Andora 7-9, Obradorio 6-10, Gran Kanarija 6-11, Estudijantes 5-11, Saragosa i Fuenlabrada 5-12, Real Betis i Bilbao 4-14, Gipuzkoa 2-15.