El Klasiko pripao Barseloni, Laprovitola držao čas

El Klasiko u okviru 28. kola španske Endesa lige pripao je Kataloncima, Barselona - Real 85:79.

Barselona je savladala Real posle bolje igre u većem delu susreta, a Real je potvrdio da se definitivno nalazi u padu forme. Madriđani su, istina, bolje otvorili utakmicu, ali to je bilo otprilike sve što su prikazali. Već posle nekoliko uvodnih minuta Barselona je napravila munjevitu seriju 24:4 za 27:11 na kraju prve četvrtine. U 10.minutu susreta Katalonci su, predvođeni Nikolasom Laprovitolom i Rikijem Rubiom, imali plus 18, a u drugom periodu plus 21, ali je njihov nalet popustio u drugom poluvremenu.

U drugoj polovini treće deonice prednost Barselone se postepeno topila, Real je prišao na tri poena zaostatka (57:54), ali ponovo su domaći povećali vođstvo (64:56). Početak poslednjeg kvartala nagovestio je uzbuđenja, probuđeni Madriđani su u 33. minutu imali samo poen manje od Barse (64:63). Međutim, ekipa Rožera Grimaua nije dozvoljavala preokret (71:65, 35. minut, 78:71, 38. minut).

Domaći su na toj distanci ostali do samog karaja i zasluženo slavili. U pobedničkoj ekipi najefikasniji je bio Nikolas Laprovitola sa  25 poena, čemu je dodao 1 skok i 5 asistencija, Riki Rubio je imao 11 poena, 2 skoka i 4 asistencije, a Nikola Kalinić 2 skoka i 4 asistencije.

U poraženom Realu Gabrijel Dek je upisao dabl-dabl, 14 poena, 13 skokova i 2 asistencije, Džanan Musa je meč završio sa 14 poena, 2 skoka i 3 asistencije, a Mario Hezonja sa 9 poena, 2 skoka i 2 asistencije.