Radović napunio koš Palensije, ubedljiv trijumf Tenerifa

fiba.basketball

U okviru 29. kola španske Endesa lige u subotu su odigrani ovi susreti: Mursija - Palensija 90:77, Obradoiro - Manresa 86:94, Tenerife - Bilbao 101:84, Unikaha - Saragosa 83:72.

Mursija je od sredine prve četvrtine diktirala ritam utakmice sa Palensijom, bila u stalnom plusu i lagano privela meč kraju. Hauard Sant Ros je za pobednički tim zabeležio 19 poena, 1 skok i 4 asistencije, a Nemanja Radović 18 poena, 5 skokova i 1 asistenciju i Marko Todorović 3 poena, 2 skoka i 3 asistencije. U poraženom sastavu Keje Van Der Vurst je postigao 22 poena i imao 4 skoka i 5 asistencija.

Manresa je u gostima protiv Obradoira napravila preokret u drugom periodu, posle čega su domaći uspeli samo na startu treće deonice da izjednače rezultat (38:38) i potom posustali. Gosti su do kraja utakmice čuvali jednocifrenu prednost i stigli do pobede. Pobednike je predvodio Branku Badio sa 24 poena, 4 skoka i 3 asistencije, a na drugoj strani Džordan Hauard je meč završio sa 27 poena, 2 skoka i 3 asistencije.

Ekipa Tenerifa je u duelu sa Bilbaom posle oscilacija u igri preuzela stvar u ruke u drugom poluvremenu. U pobedničkoj ekipi najzapaženiji je bio iskusni as Giorgi Šermadini, koji je meč završio sa 25 poena, 5 skokova i 4 asistencije, a kod poraženih Saša Kilia Džons je sakupio 15 poena, 4 skoka i 1 asistenciju.

Unikaha je od drugog minuta utakmice počela da dominira nad Saraogosom, u trećem periodu imala maksimalnih plus 26 i nije ostavila rivalu ni gram nade. U timu iz Malage Nihad Đedović je upisao 13 poena i 1 skok, a Tajson Karter 13 poena, 1 skok i 1 asistenciju. U Saragosu Mićel Vat je imao 15 poena, 5 skokova i 1 asistenciju, Emir Sulejmanović 8 poena i 5 skokova, a Dejan Kravić 6 poena i 4 skoka.