Real pregazio Gran Kanariju, Musa kao od šale

Džanan Musa
Angel Martinez/Euroleague Basketball via Getty Images

Na startu četvrtfinala španske Endesa lige Real je imao lakši trening u duelu sa Gran Kanarijom - 105:70 (1:0).

Madriđani su pregazili Gran Kanariju, koja je donekle pružala otpor samo u prvoj četvrtini. Kasnije je usledio potpuni slom gostiju, koji nisu imali rešenje, ni ideju kako da zaustave razigrane asove Reala. Kraljevski klub je do kraja prvog poluvremena imao jednocifrenu prednost, ali je u nastavku usledila rafalna paljba, o čemu svedoči rezultat posle trećeg perioda – 77:53. Gaženje gostujućeg sastava je bilo još žešće u četvrtoj deonici, a u samoj završnici Real je imao maksimalnih 37 poena viška.

Najbolji pojedinac u pobedničkom timu je bio Džanan Musa, koji je i na ovoj utakmici potvrdio vrlo dobru formu. Postigao je 23 poena i dodao 3 skoka i 1 asistenciju, Vensan Poare je meč završio sa 14 poena, 5 skokova i 1 asistencijom, Serhio Ljulj sa 13 poena, 1 skokom i 1 asistencijom, a Mario Hezonja sa 10 poena, 4 skoka i 2 asistencije. Na poraženoj strani, najefikasniji je bio Džon Šurna sa 12 poena uz 4 skoka, Roko Prkačin je ubacio 4 poena, a Jovan Kljajić je imao 1 asistenciju.