Tenerife 35 minuta mučio Barsu, ali ipak poklekao

Španija 19. maj 202414:23 0 komentara
Džabari Parker
Rodolfo Molina/Euroleague Basketball via Getty Images

Košarkaši Barselone savladali su Tenerife 96:86 u prvoj utakmici prve runde plej-ofa ACB lige.

Jedina šansa za Barselonu da spasi sezonu je domaća liga. A upravo da se i ta šansa maksimalno minimizira. Jer Tenerife je bio na dobrom putu da zabeleži brejk u prvom meču.

Gosti su 35 minuta mučili favorita. Imali su i vođstvo na pet minuta do kraja, ali na kraju Barsa je ipak pokazala kvalitet.

Domaćin je bolje počeo, sredinom druge četvrtine poveo 39:24. A onda je usledio pad, serija Tenerifa 17-6 i od tada kreće klackalica. Barsa nikako nije uspevala da se odvoji, a Tenerife je u završnicu ušao sa pola koša prednosti – 81:80.

Međutim, od tada je ekipa sa Kanarskih ostrva do kraja postigla svega pet, a Barselona čak 16 poena. I na taj način došla do startne prednosti.

Kod pobednika Aleks Abrines i Džabari Parker zabeležili su po 17 poena. Nikola Kalinić meč je završio sa pet poena, dva skoka i asistencijom. Na drugoj strani briljirao je Gaj sa 31 poenom, dok je Uertas dodao 17 poena i sedam asistencija. Oliver Stević meč je završio sa po tri poena i skoka.

Drugi meč na programu je u četvrtak na Kanarskim ostrvima, a eventualni treći igra se u Barseloni.