Todorović solidan u porazu od Barse

Guliverimage/xJoaquinxCorcherox

Na nedeljnim mečevima 5. kola španske Endesa lige postignuti su očekivani rezultati: Real Betis - Barselona 61:78, Andora - Gran Kanarija 87:71, Mursija - Bilbao 92:87, Valensija - Real Madrid 79:93, Baskonija - Obradoiro 91:70.

Barselona je u Sevilji, bez Nikole Mirotića, odigrala onoliko koliko je bilo potrebno za trijumf. Katalonci su sve vreme bili u rezultatskoj prednosti i rutinski stigli do pobede. U ekipi trenera Šarunasa Jasikevičijusa najbolji je bio Rolands Smits, sa dabl-dabl učinkom, 12 poena i 10 skokova, a kod poraženih Marko Todorović je upisao 15 poena i 8 skokova.

Andora je otvorila meč furiozno i na kraju prve deonice imala „plus 18“, a na poluvremenu 10 poena viška. Međutim, gosti su sredili redove i uspeli da stignu do preokreta sredinom treće četvrtine (53:49), posle čega su domaći ponovo dodali gas i stigli do ubedljivog trijumfa. U Andori je Dru Kraford ubacio 13 poena, a Mario Nakić je za 10 minuta uknjižio 5 poena i skok.

U Gran Kanariji je Artem Pustovji upisao 16 poena i 6 skokova, a Oliver Stević je za nepunih pet minuta ubacio 4 poena i imao skok.

Mursija je bila u konstatnom vođstvu do sredine treće četvrtine, kada je Bilbao napravio preokret, a zatim je do kraja bila rezultatska klackalica, u kojoj su se domaći bolje snašli.

Mursiju je do pobede predvodio Ajzea Tejlor sa 18 poena i 2 skoka i 6 asistencija, a vrlo dobru partiju pružio je Nemanja Radović sa 13 poena (4-4 za dva, 3-1 za tri, 4-2 slobodna bacanja) i 8 skokova, dok je u Bilbau Valentin Bižo upisao 21 poen, skok i asistenciju.

Real Madrid je u prvom poluvremenu naišao na jak otpor Valensije, ali su domaći u nastavku posustali pred naletom Madriđana. Pobednički tim je ravnopravno rasporedio košgeterski učinak, Rudi Fernanadez je postigao 12 poena, po 11 Tomas Ertel i Geršon Jabusel, a po 10 Serhio Ljulj i Edi Tavareš. Tristan Vukčević je za pet minuta igre upisao 5 poena i skok.

U Valensiji Martin Hermanson je uknjižio 20 poena, 2 skoka i 6 asistencija, Nenad Dimitrijević 12 poena i 4 asistencije, a Bojan Dubljević 6 poena, 5 skokova i 4 asistencije.

Baskonija je visoko porazila Obradoiro posle apsolutne dominacije tokom svih 40 minuta susreta. Rokas Giedraitis je za pobednički tim postigao 16 poena i dodao 8 skokova i 2 asistencije, a Laurinas Beliauskas iz poražene ekipe je zabeležio 17 poena, skok i asistenciju.

Tabela: Barselona 6-0, Real 5-0, Breogan, Huventud, Mursija, Unikaha, Baskonija, Tenerife, San Pablo Burgos i Gran Kanarija 3-2, Valensija, Manresa i Obradoiro 2-3, Saragosa 2-4, Fuenlabrada, Andora, Real Betis 1-4, Bilbao 0-5