Unikaha u poslednjoj četvrtini prelomila za 1-0

Španija 16. maj 202422:27 0 komentara
Unikaha
fiba.basketball

Košarkaši Unikahe poveli su u četvrtfinalnoj plej-of seriji ACB lige protiv Manrese, pošto su u prvoj utakmici slavili rezultatom 87:79.

Manresa je bolje otvorila utakmicu, ali je tim iz Malage uspeo da ostane u utakmici.

U poslednjoj četvrtini je domaćin prelomio meč u svoju korist. Unikaha je tu deonicu dobila rezultatom 35:23.

Najzaslužniji za slavlje Unikahe bio je Kalinoski sa 11 poena, šest asistencija i četiri skoka.

David Kraviš je dodao 10 poena, uz sedam skokova i jednu asistenciju.

Barero, Edžim i Tomas dodali su po devet poena.

Bosanskohercegovački košarkaš Nihad Đedović proveo je 12 minuta u igri i postigao je četiri poena.

Kod Manrese je Robinson bio najbolji sa 15 poena, sedam uhvaćenih lopti i dve asistencije.

Oriola je dodao 12, uz osam skokova i četiri asistencije.

Sve utakmice završnice ACB lige možete pratiti ekskluzivno na kanalima Sport Kluba.

Drugu utakmicu Manresa i Unikaha će igrati u utorak, 21. maja.

U ostalim parovima četvrfinala igraju Valensija i Mursija koje prvu utakmicu igraju za dva dana, Real Madrid – Gran Kanarija (1:0) i Barselona i Tenerife koji se prvi put sastaju u nedelju, 19. maja.