Kako dolazi završnica domaćeg prvenstva, tako se tradicionalno javljaju i problemi. Ovaj put, klubovi su odlučni u tome da izraze revolt, a šest klubova – FMP, Mega, Borac, Spartak, Zlatibor i Sloboda iz Užica su zatražili sazivanje vanredne sednice predsedništva KLS. U čemu je stvar?
Prema novim pravilima, osmina finala Superlige trebalo bi da se igra na dve utakmice, a da o plasmanu u narednu rundu odlučuje koš razlika. Prema pravilima FIBA, bolje plasirani tim gostuje u prvoj utakmici, a onda dočekuje suparnika u drugoj i tako ostvaruje prednost domaćeg parketa.
U slučaju osmine finala Superlige, situacija je drugačija. Bolje plasirani tim u ovom slučaju prvi duel igra kod kuće, a drugi u gostima protiv slabije plasiranog sastava. U pitanju su dueli FMP Železnika i Zlatibora, odnosno Borca iz Čačka i Vršca.
Zbog toga su prethodno spomenuti klubovi odlučili su da zatraže vanrednu sednicu, kako bi raspravljali o toj temi. Ovu informaciju smo dobili od strane klubova, a vest je objavio i portal Basketball Sphere. Pobednik dvomeča izmešu FMP Železnika i Zlatibora igra protiv Spartaka, a pobednik duela između Borca i Vršca odmeriće snage sa Megom. Partizan i Zvezda takmičenje počinju u polufinalui plej – ofa.
Samo se osmina finala igra po sistemu revanš utakmica, dok od četvrtfinala bolji je onaj koji dođe do dve pobede, uz standardnu prednost domaćeg parketa po sistemu 1-1-1.
Bonus video
Superliga Srbije
Bundesliga
Premier League
Champions League
Europa League
Conference League
Euroleague
ABA liga
Srbija KLS
NBA
Eurocup
Eurobasket 2025
US Open
Australian Open
Roland Garros
Wimbledon
ATP
Masters 1000
Formula 1
MotoGP
WRC







Koje je tvoje mišljenje o ovome?
Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare