Zvezda srušila Partizan posle -18 za novo finale KRK

Srbija KLS 17. feb 202323:30 > 23:32 82 komentara
Nemanja Nedović
Pedja Milosavljevic/STARSPORT

Košarkaši Crvene zvezde plasirali su se u novo finale Kupa Radivoja Koraća, pošto su u večitom derbiju savladali Partizan 83:75 i zakazali borbu za Žućkovu levicu protiv Mege.

Početak utakmice prošao je u lepršavoj i efektnoj igri na obe strane. Posle tri minuta bilo je 7:7. Ali od tada Partizan je počev od trojke Zeka Ledeja za 12:7 počeo da hvata ritam, dok je Zvezda upadala u probleme.

Prva četvrtina završila se vođstvom Partizana 21:15. Ali u drugoj četvrtini Partizan je potpuno zagospodario. Maltene je sve pogađao, u jednom trenutku su i Ledej, Egzum i Lesor bili stopostotni iz igre. Na drugoj strani niko iz Zvezde nije uspeo da uhvati napadački ritam, a posebno se ispromašivao Luka Vildosa, koji je na kraju prvo poluvreme završio bez poena. Tome je doprinelo i rano isključenje trenera Duška Ivanovića, koji je zbog prigovora dobio dve tehničke greške već u 12. minutu. Takav odnos snaga doneo je Partizanu prednost od 18 poena – 44:26.

Onda je loptu uzeo Fakundo Kampaco, pokrenuo je napad crveno-belih i sa nekoliko lucidnih proigravanja inicirao seriju 8-0, kojom je Zvezda završila prvo poluvreme sa podnošljivim minusom od 10 poena – 44:34.

U trećoj četvrtini potpuno druga priča. Kampaco je nastavio da pokreće Zvezdin napad, ali ovog puta da „izmišlja“ poena i situacije kako bi izborio slobodna bacanja. A pridružio mu se i Luka Vildosa, koji je sa pet vezanih poena smanjio na 50:45. Partizan je sve više imao problema u napadu, a povrh svega glavni nosioci Zek Ledej i Dante Egzum zaradili su po četiri prekršaja faulima u napadu.

Zvezda je nastavila da topi razliku. Razigrao se i Filip Petrušev, koji je vezao sedam poena u finišu četvrtine i Zvezda je preokrenula i u poslednju četvrtinu ušla sa prednošću 59:58. Na tom talasu nastavili su crveno-beli i u poslednjem kvartalu. Ovog puta je izleteo Nemanja Nedović, pogodio dve trojke u Zvezdinoj seriji 10-2 i crveno-beli su posle nepuna tri minuta poveli 69:60.

A onda je Željko Obradović zatražio tajm-aut, koji se prilično odužio, jer je sudijska trojka otišla u svlačionicu i prekinula utakmica zbog kontinuiranog ubacivanja predmeta na teren sa obe tribine. Posle nekih 15 minuta odlučile su sudije da se nastavi duel, ali pod pretnjom da sledeći ubačen predmet dovodi do prekida utakmice.

Nije se posle prekida značajno promenilo stanje na parketu, pa je Zvezda četiri minuta pre kraja došla prvi put do dvocifrene prednosti – 75:64. Zahvaljujući Luki Mitroviću, koji je postigao šest vezanih poena. Partizan se ipak nije predavao. Trojku je pogodio Zek Ledej, potom i Naneli za 2+1, a kada je Zvezda propiustila dva vezana napada to je kaznio Kevin Panter trojkom i dva minuta pre kraja Partizan je smanjio na 77:73.

Ipak, Vildosa je pokazao da je najbolji kada se lomi. U poslednjoj sekundi narednog napada uspeo je da iznudi tri slobodna bacanja i pogodio sva tri za 80:73. A potom i Bentil pogodio uz faul Zeka Ledeja, kome je to bio i peti, i time je Zvezda odbila nalet Partizana i krenula nezaustavljivo ka novoj pobedi u večitim derbijima.

U pobedničkom timu Luka Vildosa je na kraju bio najefikasniji sa 15 poena, Petrušev i Nedović po 14, Kampaco 12 i Luka Mitrović 12. Kod Partizana Džejms Naneli bio je najefikasniji sa 19 poena, Zek Ledej je meč završio sa 16, Lesor sa 13, a Panter sa 12 poena.

KRK: Partizan - Crvena zvezda