Dobitni broj 98 i novi pad Anadolu Efesa

xUrbanandsportx via Guliver image

Na sva tri nedeljna susreta 21. kola turske Super lige dobitni broj je bio 98: Anadolu Efes - Bujukčekmeče 97:98, Darušafaka - Bursaspor 98:92, Turk Telekom - Manisa 98:84.

Anadolu Efes, bez bolesnog trenera Ergina Atamana i srpskog asa Vasilija Micića, doživeo je novi poraz na svom parketu. Bujukčekmeče je savladao Pivare minimalnom razlikom posle velikog preokreta, načinjenog u poslednjih pet minuta susreta. Prethodno je Anadolu Efes bio u konstantnoj rezultatskoj prednosti koja je maksimalno iznosila 15 poena. Džordan Kraford je u pobedi učestvovao sa dabl-dabl učinkom, 22 poena, 2 skoka i 13 asistencija, a Saluius Kulvietis je dodao 21 poen, 2 skoka i 2 asistencije. U poraženom timu Amadu M’Baje je zabeležio 25 poena i 2 skoka.

Bursaspor trenera Dušana Alimpijevića se spotakla u gostima protiv Darušafake. U prve tri četvrtine bilo je više preokreta u igri i rezultatu, ali je domaći tim u poslednjoj deonici dodao gas i posle plus 10 (83:73) rutinski priveo meč kraju. Abodunrin Olaseni je bio najzapaženiji u pobedničkom timu sa 20 poena i 8 skokova, a Derek Nidam je za Bursu ubacio 19 poena i imao 1 skok i 4 asistencije.

Autsajder Manisa je dugo gospodario u Ankari u duelu sa liderom, Turk Telekomom, koji se trgao tek sredinom treće četvrtine i preokrenuo rezultat u svoju korist.Na visini zadatka je bio Tajrik Džons, koji je upisao dabl-dabl, 18 poena, 10 skokova i 2 asistencije, a Kruz Saldivar za Manisu 24 poena, 2 skoka i 4 asistencije.

Tabela: Turk Telekom, Fenerbahče 18-3, Pinar Karšijaka 16-5, Anadolu Efes 15-6, Bursaspor 13-8, Darušafaka, Merkezefendi 10-11, Galatasaraj, Bujukčekmeče, Petkim Spor, Manisa 8-13, Gaziantep, Tofaš 7-14, Bešiktaš, Konjaspor 6-15.