Fenerbahče i Radonjićev Bahčešehir kao na treningu

Dejan Radonjić
xNicolasxKoutsokostasxNicolasxKoutsokostasx via Guliver

Odigrane su tri utakmice 28. kola turske Super lige: Fenerbahče - Darušafaka 110:77, Samsunspor - Bahčešehir 69:105, Merkezefendi - Bodrum Spor 83:68.

Fenerbahče, bez Marka Gudurića, sa pola snage je visoko porazio Darušafaku. Ekipa Šarunasa Jasikevišijusa je od starta susreta bila u vođstvu, koje je već u prvoj četvrtini iznosilo19 poena. U drugom periodu na semaforu je stajalo 44:22, a gaženje je nastavljeno i u trećoj deonici – 84:55. Do kraja se samo postavljalo pitanje kojom razlikom će Fener da slavi, a u međuvremenu je dostigao maksimalnih plus 36.

Najdžel Hejs je bio najefikasniji u pobedničkom timu sa19 poena, čemu je dodao 3 skoka i 3 asistencije, a Tarik Biberović je upisao 5 poena, 4 skoka i 1 asistenciju. Na drugoj strani, Mušin Jašar je postigao 23 poena i imao 5 skokova i 1 asistenciju.

Bahčešehir je pregazio ekipu Samsunspora u gostima furioznom igrom u drugom poluvremenu. U ekipi Dejana Radonjića ravnomerno je rasporedjen košgeterski učinak, Aksel Boutej je zabeležio 14 poena, 2 skoka i 1 asistenciju, Berkaj Kandan 14 poena, 5 skokova i 3 asistencije, a Karta Ozmizrak 13 poena, 1 skok i 1 asistenciju. Kod poraženih, Tarik Sezgun je uknjižio 12 poena, 7 skokova i 1 asistenciju.

Merkezefendi je od sredine prvog kvartala preuzeo kontrolu nad igrom, u 12. minutu je imao plus 16, a u drugom poluvremenu dvocifreno vođstvo do 17 poena. Bodrum Spor nije imao šansi u derbiju začelja, a Merkezefendi je osvojio važne bodove u borbi za opstanak. U pobedničkom sastavu Nejt Mejson je završio utakmicu sa 25 poena, 2 skoka i 2 asistencije, a Džeron Džonson je za poražene upisao 19 poena, 5 skokova i 2 asistencije.