Turkey TBL 18. maj 202419:20 > 22:09 0 komentara
Najdžel Hejs Dejvis, Fenerbahče, Alba
Tolga Adanali/Euroleague Basketball via Getty Images

Posle Anadolu Efesa i Fenerbahče je ekspresno završio posao u prvoj rundi plej-ofa šampionata Turske.

Ekipa iz Istanbula je u revanš meču u gostima savladala Petrik Spor rezultatom 100:71 i u polufinalu će se sastati sa Bešiktašom srpskog trenera Dušana Alimpijevića koji je u dve utakmice bio bolji od Manise.

Povezane vesti

Petkim Spor je odlično odigrao prvu četvrtinu koju je dobio sa 21:16, ali su se igrači Fenera brzo probudili svesni da im još jedan četvrtfinalni duel nikako ne treba pred Fajnal-for Evrolige koji u petak počinje u Berlinu.

Gosti su na poluvreme otišli sa 12 poena prednosti (48:36) i do kraja utakmice samo uvećavali prednost.

Najdžej Hejs Dejvis je bio najefikasniji sa 20 poena uz po 4 skoka i asitencije, Sertač Šanli je postigao 15, Skoti Vilbekin 14, Mahmut Mahmutoglu 13, a Nejt Sestina 10 poena uz 7 skokova. Marko Gudurić je za 22 minuta imao 4 poena (2/3 za dva, 0/2 za tri), skok i 4 asistencije.

U domaćoj ekipi Javuz Gultekin je upisao 18 poena i 7 asistencija, a Dejvid Efjanaji 14.

Bešiktaš je u gostima u revanšu pobedio sa 83:74, a bilo bi mnogo ubedljivije da Alimpijevićava ekipa poslednju deonicu nije izgubila rezultatom 25:12.

Kajl Alman sa 17, Derik Nidam sa 15 i 6 asistencija i Jigit Arslan i Džona Metjuz sa po 12 poena su bili najefikasniji u timu iz Istanbula. Kod Manise su se istakli Emanuel Teri sa 17 poena i 10 skokova, Deron Rasel sa 15 i Rajan Luter sa 11 poena i 18 skokova.

Efes, koji je u odigravanje ušao sa prve pozicije, je sa 2-0 eliminisajo Turk Telekom i sad čeka epilog duela Pinar Karšijaka – Galatasaraj (1-1).