Radonjićev Bahčešehir slavio u trileru, Karšijaka silovita

Turkey TBL 13. apr 202418:54 0 komentara
Dejan Radonjić
xFabrizioxCarabelli IPAxSportx via Guliver

Košarkaši Bahčešehira zabeležili u 27. kolu turskog prvenstva protiv Galatasaraja posle velikog preokreta u poslednjoj deonici. Rezultat je bio 90:89 za domaću ekipu.

Prilično se otvoreno igralo u prvom poluvremenu, obe ekipe su pogađale u visokom procentu šuta. Gosti su pred sam kraj prvog poluvremena stekli prednost od osam poena, a po isteku 20. minuta je Galatasaraj vodio pet poena razlike.

Galatasaraj je u krajem treće, a početkom četvrte četvrtine napravio dobru seriju. Gosti su pri vođstvu od 56:54 napravili seriju 8:0 i stekli dvocifrenu prednost prvi put u utakmici. Tim koji sa klupe predvodi Dejan Radonjić je odlično otvorio četvrtu četvrtinu serijom 8:0. Prišao je domaćin na samo jedan poen zaostatka, a na minut do kraja su uspeli i da izjednače. Manje od minuta do kraja je Bahčašehir i poveo, krunisali su odličnu partiju u poslednjoj deonici. Uspeli su da odbrane poslednji napad, došli do velikog preokreta i slavili.

Mehkezefendi je u uzbudljvioj završnici uspeo da dođe do pobede protiv Bujukčekmečea zahvaljujući raspucanom Sibandeu koji je ubacio 34 poena. Gosti su slavili rezultatom 78:76.

Karšijaka je demonstrirala silu protiv odavno prežaljenog Samsunspora. Domaća ekipa bila je ubedljiva, a rezultat je glasio 103:71. Prelomni trenutak bila je druga četvrtina koju je Karšijaka dobila 28:10 i napravila nedostižnu razliku. U pobedničkom timu je najefikasniji bio Braun sa 14 poena, dok je Martin ubacio poen manje. U poraženoj ekipi Samsuna je Satir bio najefikasniji sa 17 poena.