Tofaš čeka rasplet poslednjeg kola, Bodrum i Samsun ispali

Klemen Prepelič
Juan Navarro/Euroleague Basketball via Getty Images

Pobede u subotnjim utakmicama poslednjeg, 30. kola turske Superlige ostvarili su Karšijaka, Galatasaraj i Petkim. Tofaš će morati da sačeka rasplet utakmica Bujukčekmečea i Turk Telekoma u poslednjem kolu i vidi da li će u plej-of.

Najuzbudljivije bilo je u Bursi, gde je Galatasaraj posle produžetka slavio protiv Tofaša 107:102 i tako upisao 16. trijumf u domaćem prvenstvu.

Smenjivalo se vođstvo tokom čitavog meča, bolji je bio gost u prvom poluvremenu, ali je u nastavku Tofaš pokazao zube i u potpunosti se vratio. Bilo je 97:97 posle 40 minuta igre, a u dodatnih pet minuta bolji je bio gost 10:5.

Tundžer je vodio Galatu sa 26 poena i po šest skokova i asistencija. Mekormak je dodao 18 poena, uz devet uhvaćenih lopti, a pratili su ga Akpinar sa 16 i Bost sa 11 poena.

Dvocifren je bio i Klemen Prepelič sa 10 poena, šest proigravanja i tri skoka.

Kod Tofaša su Denmon i O’Brajen ubacili po 19 poena, dok je Željko Šakić postigao 11 poena, uz šest skokova i jednu asistenciju.

Galata je sa skorom 16-14 na petom mestu na tabeli i ne brine za svoje mesto u plej-ofu, Tofaš je osmi sa 13 pobeda i 17 poraza. Bujukčekmeče i Turk Telekom imaju isti broj pobeda, ali i utakmicu manje.

Bujukčekmeče igra protiv Fenerbahčea u gostima, dok će Turk Telekom ugostiti Darušafaku.

Karšijaka je bila sigurna na gostovanju Manisi 90:80, uz 30 poena i 12 skokova Mekoluma. Uz to je imao još i dva skoka. Braun je dodao 23, a Martin 14 poena.

Kod poraženih je Kruz Saldivar ubacio 20 poena.

Karšijaka je sa 21 pobedom u regularnom delu sezone na četvrtom mestu na tabeli. Manisa ima skor 16-14, šesta je na tabeli i neće je puno ugroziti rasplet utakmica koje nisu odigrane, pošto tri pobede više u odnosu na osmoplasirani Tofaš.

Petkim je ubedljivo slavio protiv Bodruma 120:76 i sada je sa skorom 15-15 na sedmom mestu na tabeli, sa dva trijumfa više od Tofaša.

Efinaji je vodio domaći tim do pobede sa 30 poena, dok se kod gostiju istakao Džonson sa 12 poena.

Bodrum je pretrpeo 22. poraz i ispao je iz elitnog ranga, pošto Merkezefendi koji je iznad crte ima tri pobede više. Učešće u Superligi Turske neće nastaviti još i Samsun, koji je sa samo tri pobede ove sezone ostao daleko iza svih.