Tofaš rutinski do pobede nad Petkim Sporom

2020 Euroleague Basketball

Na subotnjim mečevima 27. kola turske Super lige sastali su se: Petkim Spor - Tofaš 85:95, Merkezefendi - Gaziantep 95:91, Bujukčekmeče - Konjaspor 92:77.

Tofaš je došao do pobede u gostima nad Petkim Sporom posle bolje igre u četvrtoj četvrtini, a prethodno je vođena uzbudljiva borba sa više preokreta. U pobedničkom timu Bubakar Ture je zabeležio 28 poena, 8 skokova i 1 asistenciju, a pratio ga je Rob Grej sa dabl-dabl učinkom, 22 poena, 11 skokova i 3 asistencije. U poraženom sastavu Filip But je upisao 28 poena 7 skokova i 7 asistencija.

Merkezefendi je znalački kontrolisao igru i rezultat tokom cele utakmice sa Gaziantepom, koji je uspeo samo jednom da izjednači rezultat na 25:25, u drugoj četvrtini. Meni Heris je u pobedi svog tima učestvovao sa 21 poenom, 7 skokova i 1 asistencijom, a na drugoj strani, Kodi Miler Mekentajer je na svom kontu imao 27 poena, 8 skokova i 5 asistencija, dok je Džon Egbunu pružio dabl-dabl partiju, 25 poena, 11 skokova i 3 asistencije.

Bujučekmeče je bez problema savladao ekipu Konjaspora, domaći su bili dominantni u drugom poluvremenu, kada su imali dvocifreno vođstvo i maksimalnih plus 20. Za pobednički tim po 15 poena uknjižili su, Džordon Kraford (3 skoka i 9 asistencija) i Demetre Rivers (3 skoka i 2 asistencije). U Konjasporu Aleks Perez je meč završio sa 21 poenom 3 skoka i 7 asistencija, a Roko Badžim je imao 4 poena i 2 asistencije.

Tabela: Turk Telekom 22-4, Fenerbahče 21-5, Pinar Karšijaka 19-7, Anadolu Efes 18-8, Bursaspor 16-10, Darušafaka 13-13,  Bujukčekmeče, Tofaš 12-15, Petkim Spor, Merkezefendi 11-16, Galatasaraj, Bahčešehir 11-15, Gaziantep 9-18, Manisa 10-16, Bešiktaš 8-18, Konjaspor 7-20.