Produžeci odlučili – Trento slomio Zenit

ULEB Eurocup 21. nov 201820:06 > 20:07
7Days EuroCup

Košarkaši Trenta slavili su protiv Zenita u meču osmog kola Evrokupa rezultatom 102:99 i posle produžetka i preokreta.

Duel u Sankt Peterburgu bolje je otvorio domaći tim, koji je već posle 10 minuta igre imao dvocifrenu prednost.

I drugi period obeležila je bolja igra domaćeg tima, ali su se gosti iz Italije probudili u drugom poluvremenu i pokušali da priprete Zenitu. U tome su i uspeli, a ključna je bila poslednja četvrtina, koju je Trento dobio rezultatom 35:18 i tako ušao u produžetke.

U dodatnih pet minuta Trento je bio koncentrisaniji i stigao do treće pobede u evropskom takmičenju.

Trento je do pobede vodio Beto Gomes sa 28 poena, pratio ga je Aron Kraft sa 17, dok su Dijego Flakadori i Davide Paskolo ubacili po 16 poena. Dvocifren je bio i Fabio Mian sa 14 poena.

U Zenitu su se istakli Sergej Karašev sa 20, Evgenij Voronov sa 18, Filip Skrub sa 16 i Vladislav Truškin sa 14 poena. Srpski reprezentativac Marko Simonović je za 13 minuta na parketu postigao pet poena.

Zenit je pretrpeo četvrti praz, a u narednom kolu će odmeriti snage sa Valensijom.

Trento je ostvario treći trijumf, a četvrti će tražiti u Ankari protiv Turk Telekoma.

Još jedan meč rešen je posle produžetka – Lokomotiva je slavila protiv Tofaša u gostima 105:99.

Najbolji u Lokomotivi bio je Ajzea Vajthed sa 24 poena, pratio ga je Džejms Meklin sa 21, koliko je ubacio i Dmitrij Kulagin.

U ekipi Tošafa istakao se Dijant Geret sa 25 poena, Kajl Vims je ubacio 20, 19 je dodao Keni Kađi, a 18 je postigao Semi Mejia.

Mečeve Evrokupa pratite na kanalima Sport kluba.