Raštimovani Partizan do podnošljivog poraza u Bursi

ULEB Eurocup 13. nov 201917:39 > 19:57
KK Partizan NIS

Košarkaši Partizana u 7. koklu grupe B poraženi su od Tofaša u Bursi rezultatom 82:72 i tako su prokockali i drugu šansu da obezbede plasman u Top 16.

Crno-beli su upisali drugi uzastopni neuspeh u Evropi, a turski tim nije nadoknadio minus iz prvog meča u Beogradu (93:80) i neće imaće bolji međusobni skor od tima iz Humske u slučaju da prvi deo takmičenja završe sa identinim učinkom.

Domaća ekipa je sve vreme kontrolisala dešavanja na terenu i već u prvoj četvrtini je došla do dvocifrene prednosti. Oslabljeni crno-beli nisu ličili na tim koji je do prošle nedelje bio jedina neporažena ekipa u Evrokupu, a jedini dobar period imali su u drugom delu treće četvrtine kada su se približili na četiri poena minusa (58:54).

Ipak, Tofaš je serijom 8:0 zadao konačan udarac Beograđanima, a u ključnim momentima odličan, uz Samija Mehiju, bio je Tarik Filip.

Tofaš je u 36. minutu imao maksimalnih 16 poena prednosti (76:60), ali je Partizan do kraja meča barem uspeo da izbori podnošljiv poraz i u slučaju istog skora imaće prednost u odnosu na Turke.

Mehija je predvodio svoj tim do četvrtog poraza sa 26 poena i 4 asistencije, Met Lodžeski je dodao 15, Filip 14, a Devin Vilijams 12, uz 9 skokova. Kod crno-belih Nemanja Gordić je bio najefikasniji sa 15 poena, Stefan Birčević je imao 11, uz 6 skokova, Vil Mozli 9, a mladi Uroš Trifunović 7.

U drugoj utakmici ove grupe Ritas je u Viljnusu bio bolji od Limoža rezultatom 92:78 i vratio se u igru za plasman u Top 16.

Litvanci imaju učinak 3-4, dok su Francuzi upisali peti neuspeh.

Meč iz Burse uživo pratite i na sajtu Sport Kluba.

Pogledajte REZULTATE i TABELE.

Tok meča:

Partizan je meč u Bursi započeo u veoma visokoj petorci – na parketu su od starta Ognjen Jaramaz, Rade Zagorac, Žanis Pejners, Rašon Tomas i Nikola Janković. Domaćin je krenuo u postavi Berk Ugurlu, Semi Mehija, Di-Džej Vajt, Met Lodžeski i Devin Vilijams.

Meč su poenima otvorili Lodžeski i Zagorac, a ubrzo je iskusni Semi Mehija doveo domaćina u vođstvo od 4:2.

Posle četiri minuta, nakon novih poena Meta Lodžeskog, Tofaš je poveo sa 8:5.

Crno-beli imaju problema u napadu, postigli su samo pet poena za skoro 6 minuta igre, a dva puta im je i dosuđen ofanzivni faul. Iskusni Sami Mehija posle skoka u napadu donosi prvu osetniju prednost svom timu 12:5 u 7. minutu. Trinkijeri je tražio tajm-aut, ali nije bilo pomaka u igri.

Mehija i Vilijams su kreirali mini seriju 4:0 za prvu dvocifrenu prednostg domaćeg tima – 16:5 (8. minut). Partizan je nešto bolje odigrao finiš prve četvrtine i na prvi odmor je otišao sa minus 8 – 18:10.

Mehija je pogodio trojku u prvom napadu svog tima u drugoj četvrtini – 21:10. Partizan je u prvih tri i po minuta postigao samo dva poena i to Veličković sa penala, tako da je Tofaš došao do velikih 25:12.

Tofaš u potpunosti kontroliše meč, a prvu trojku za goste postigao je mladi uroš Trifunović za 30:19 u 16. minutu. Ubrzo je i Birčević bio precizan iza linije od 6.75 metara za jednocifreni minus – 33:24.

Partizan je izuzetno loše odigrao prvo poluvreme i turska ekipa na poluvremenu vodi 42:31 što uopšte nije loš rezultat za goste.

Mehija je najefikasniji sa 15 poena, dok su Lodžeski i Vilijams postigli po 10. Na drugoj strani Tomas i Birčević su zabeležili po 7 poena, a Gordić i Trifunović po 5.

Lodžeski je trojkom otvorio drugo poluvreme (45:31), a u 22. minutu i Pejdž pogađa svoju prvu, odnosno Partizanovu četvrtu trojku (47:36).

Pejdž drugom trojkom u kratkom periodu koliko, toliko održava priključak za Tofašom – 50:39. Trojku je pogodio i Gordić za 50:42 u 24. minutu.

Partizan je imao šansu da se još više približi domaćem timu, ali nekoliko napada nije realizovao… ali nije ni Tofaš, tako da je Gordić u 28. minutu minus smanjio na svega 6 poena (54:48).

Gordić drži Partizan u igri i pogađa još jednu jednu trojku – 56:51. Trojka i Veličkovića iz kornera za potpuni povratak crno-belih – 58:54 na 70 sekundi pre kraja treće četvrine. Kod rezultata 60:54 trener gostiju Trinkijeri je posle faula Večličkovića nad Vajtom dobio tehničku grešku što je Tofaš iskoristio i sa tri penala ponovo se odlepio 63:54. To je bio i rezultat posle tri četvrtine.

Probuđeni Tarik Filip je postigao trojku u prvom napadu u poslednjoj deonici i svom timu vratio dvicifrenu prednost – 66:54. Tofaš je u seriji od 8:0.

Prekinuo je Zagorac seriju domaćeg tima (66:56), ali je Filip pogodio još jednu trojku i kod rezultata 69:56 naterao Trinkijerija da zatraži tajm-aut.

Jašar je u 36. minutu doneo maksimalnih 76:60 svom timu na oduševljenje publike u Bursi.

Mozli u 39. minutu pogađa neverovatnu trojku i smanjuje prednost Tofaša na 80:69. Podsetimo, Partizan je u Beogradu slavio sa 93:80.  Pejdž je pogodio trojku za 80:72.

Konačni 82:72 postavio je odlični Mehija.