Pariz na korak od osvajanja EK: Burg igrao jedno poluvreme

ULEB Eurocup 9. apr 202422:40 0 komentara
TJ Šorts
Herve Bellenger/Euroleague Basketball via Getty Images

Košarkaši Pariza su odbranili prednost domaćeg terena i slavili u prvoj utakmici finala Evrokupa protiv Burga rezultatom 77:64 (23:11, 31:20, 11:12, 12:21).

Svefrancusko finale Evrokupa je bolje otvorio Pariz. Domaćin je već posle osam minuta imao prednost od 12 poena zahvaljujući gotovo nepogrešivom šutu iz igre (7/9). Burg nikako nije mogao da pogodi šut za tri, imali su sedam pokušaja u prvoj četvrtini, nijednom nisu bili precizni.

Za razliku od prve deonice, Burg je sa dve vezane trojke započeo drugu četvrtinu i smanjio razliku na osam poena. Od tog trenutka usledila je potpuna ofanziva Pariza. Na tri minuta do kraja prvog poluvremena su imali prednost od 18 poena razlike, a bilo je i ubedljivije. Burg ništa nije mogao da odbrani. Novom serijom od 9:4 je Pariz došao do nove najveće prednosti i na poluvreme otišao sa ogromnih 23 poena razlike.

Pali su i jedni i drugi u drugom poluvremenu, ali je Pariz održao prednost koju je stekao u prvom poluvremenu. Četvrta četvrtina bila je puka formalnost. Burg nije imao snage ni da se približi Parizu, ofanzivno su bili dosta slabi uspeli su da smanje tek na 13 poena razlike, pa su tako Parižani došli do prve pobede u finalu Evrokupa.

Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bio je MVP ovogodišnjeg Evrokupa, Ti-Džej Šorts sa 15 poena, dok je Hifi ubacio 12. Za Burg su dvocifreni bili jedino Risašer sa 11 poena i Luis sa deset.

Revanš je na programu za tri dana, a Burg će biti domaćin.