Strepnja u Moskvi: Brejk za Lokomotivu, Milutinov dobar

Nikola Milutinov
Image ID: 1022664294 via Guliver

Košarkaši krasnodarske Lokomotive Kubanj izjednačili su rezultat na 1-1 u pobedama u polufinalnoj seriji plej-ofa VTB lige. Izabranici Aleksandra Sekulića savladali su kao gosti u Moskvi ekipu CSKA rezultatom 84:83 u neizvesnoj završnici. U poraženom sastavu nastupili su i srpski internacionalci Nikola Milutinov i Dejan Davidovac.

Bila je to izuzetno neizvesna utakmica u kojoj je tokom većeg dela drugog poluvremena vodio gost, a ključnu trojku za Lokomotivu u poslednjem minutu postigao je Okaro Vajt. Upravo je on bio najefikasniji u timu koji vodi Aleksandar Sekulić, selektor slovenačke reprezentacije.

VTB:

Vajt je ubacio 19 poena (6/13 iz igre), a podršku je imao u Devonu Akun-Purselu, koji je imao 18 poena, dok je Zahar Vedišev dodao 10. Nekadašnji reprezentativac Srbije Ivan Paunić odlukom trenera nije ulazio u igru u redovima Lokomotive.

Kod „Armejaca“, koje vodi Makedonac Emil Rajković, najefikasniji bio je Aleksej Šved sa 19 poena (6/14 iz igre, 4/4 slobodna bacanja) i po 7 skokova i asistencija. Kasper Ver je dodao 14, a Livio Žan-Šarl 13 poena za Moskovljane.

Dobru partiju u poraženom taboru upisao je Nikola Milutinov. Nekadašnji centar Partizana i Olimpijakosa odigrao je 23 minuta, postigao 14 poena (3/7 iz igre, 8/8 slobodna bacanja) i 6 skokova. Dejan Davidovac, drugi srpski reprezentativac u redovima CSKA, odigrao je 15 minuta i upisao 5 poena (2/3 iz igre) i imao 1 skok.

Polufinalna serija sada se seli u Krasnodar, a naredni meč zakazan je za četvrtak od 19 časova. Ovim trijumfom Lokomotive okončana je serija CSKA od devet pobeda zaredom u VTB ligi.

U drugom polufinalu sastaju se Uniks i aktuelni šampion Zenit. Tim iz Kazanja trenutno vodi sa 1-0 u pobedama.