CEV kup (m): Monca tri koraka bliža evropskom trofeju

Odbojka 16. mar 202221:59 0 komentara
Đerđ Grozer Monca protiv Tur

Odbojkaši Monce savladali su francuski Tur sa 3:0 (19, 19, 22), u prvom meču finala CEV kupa. Za osvajanje svog prvog evropskog trofeja, Italijanima će u revanšu u Francuskoj biti potreban još jedan bod (dva seta), ili u slučaju poraza od 3:0 i 3:1 pobeda u Zlatnom setu do 15.

Meč odigran u „Areni di Monca“ protekao je u apsolutnoj dominaciji domaćina.

U prvom setu, od vođstva Francuza 16:15 na servise Belorusa Vlada Daviskibe domaćin je nanizao osam poena (23:16) i već tada je bilo jasno da će Tur teško parirati raspoloženoj četi Masima Ekelija.

Predvođeni Grozerom i Džavoronokom, Monca je u nastavku meča kontrolisala situacija, čak i u trećem periodu, kad su gosti poveli 13:9.

Čvrstim blokom (13:1 u poenima), boljim napadom i servisom, uz manji broj grešaka (17:23), Italijani su potpuno zasluženo došli do velika tri boda pred revanš u Francuskoj, koji je zakazan za sledeću sredu, 23. mart.

U pobedničkom timu Donovan Džavoronok je osvojio 18 poena, Đerđ Grozer 15, a Vladislav Daviskiba 10. U sva tri seta na servis je ulazio srpski internacionalac Milan Katić.

U poraženom timu četvorica igrača osvojili su po sedam poena. Ceo meč igrao je dizač Željko Čorić, internacionalac iz Bosne i Hercegovine.