Ćisterni drama u najdužem meču u istoriji italijanske Lige

Odbojka 23. nov 202123:51 > 24. nov 2021 0:55 1 komentar
Ćisterna slavi u Milanu

Odbojkaši Ćisterne pobedili su u "Alijanc Klaud" areni domaći Milano sa 3:2 u setovima, u najdužoj utakmici u istoriji italijanske klupske odbojke, koja je efektivno trajala dva sata i 55 minuta.

Gosti su do treće pobede u sezoni stigli posle velikog preokreta, jer su gubili sa 1:0 i 2:1. Zahvaljujući ogromnoj želji, sjajnoj igri celog tima, puleni Fabija Solija smogli su snage da posle nikad viđenog maratona, trijumfuju sa 3:2 (32:34, 25:21, 31:33, 25:21, 15:13).

Dosadašnji rekord na italijanskim terenima, bilo je zapravo finale Kupa iz februara 2020. godine, u kojem je Lube savladao Peruđu, posle dva sata i 54 minuta efektivne igre.

Na meču odigranom u utorak, u kojem je odigrano 250 poena, Kanađanin Stiven Timoti Mar predvodio je pobednike sa 20. Pratili su ga junak preokreta Filipo Lanca sa 16 i Hrvat Petar Đirlić sa 15 poena. U ekipi Milana, 28 poena je osvojio Francuz Žan Patri, a 24 Amerikanac Tomas Džaške.

Oba tima sada imaju po tri pobede i četiri poraza. Milano je na šestoj poziciji sa deset bodova, a Ćisterna na devetoj sa devet.