Crveno-bele lako savladale Radnički, pa već misle na Čehinje

Odbojka 2. dec 20231:32 0 komentara
Simona Mateska u napadu

Odbojkašice Crvene zvezde savladale su gradskog rivala, ekipu Radničkog sa 3:0, u prvom meču 9. kola domaće Superlige. rezultat po setovima 25:16, 26:24, 25:16, dovoljno govori koliko je Zvezda bila bolji rival u ovom susretu.

Ekipa Milana Gršića upisala je i sedmu ovosezonsku pobedu, za skok na treće mesto. Radničkom je ovo bio i deveti poraz, pa su „krstašice“ čvrsto zakovane za dno tabele.

Jedinu veću borbu malobrojna publika na Banjici mogla je da vidi u drugom setu, pošto su gošće pretile do samog kraja, ali nisu uspele da dođu do izjednačenja.

U pobedničkom timu Jelena Stojić je upisala 12 poena, Simona Mateska je dodala 11, a Katarina Stanković i Lana Mijačić po 10. Anja Radmilović sa 12 poena, bila je jedina dvocifrena u ekipi Radničkog.

Zvezda će nakon ove pobede mirno otputovati za Brno, gde je u utorak čeka revanš meč 1/16 finala CEV kupa protiv češkoj Šelmija. Podsetimo, u prvom susretu crveno-bele su slavile pobedu od 3:1, pa im za prolaz trebaju dva seta, ili u slučaju poraza bez osvojenog boda, trijumf u Zlatnom setu do 15.